Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Za nami inauguracja sezonu lekkoatletycznego w Słubicach. Na stadionie przy ul. Sportowej swoją formę sprawdziło ponad 300 sportowców. Choć to dopiero początek startów, nie zabrakło znakomitych wyników. Padły m.in. rekordy stadionu w skoku o tyczce.

Mityng LA
Jose Pacho ustanowił nowy rekord słubickiego stadionu

Ogólnopolski Mityng Otwarcia Sezon w LA to już słubicka tradycja. Z możliwości jakie daje obiekt nad Odrą co roku korzysta coraz więcej sportowców, nie tylko z naszego regionu, ale i całego kraju. Nie inaczej było i tym razem, a na skoczni, rzutni i bieżni mogliśmy oglądać sportową młodzież m.in. z Gorzowa, Zielonej Góry, Piły, Szczecina, a nawet Torunia.

- W tym roku gościliśmy również dwoje znakomitych tyczkarzy z Ekwadoru, którzy reprezentują barwy OSOT Szczecin. Trenuje ich Wiesław Kaliniczenko, ten sam, który doprowadził do największych sukcesów Monikę Pyrek – opowiada Ryszard Chustecki.

I to właśnie jego zawodnicy sprawili miłą niespodziankę kibicom. Jose Pacho skoczył o tyczce 5.20, a Robeilys Peinado 4.20. Oba wyniki to nowe rekordy słubickiego. Nikt u nas jeszcze tak wysoko nie fruwał! Ale powody do dumy mieliśmy również z występów naszych reprezentantów, czyli zawodników Lubusza Słubice.

Mityng LA
Z. Piskunowicz, M. Krzyżan i P. Polańska wystartowały w rzucie dyskiem

Z dobrej strony pokazały się miotaczki. Paulina Polańska i Zuzanna Piskunowicz (obie to juniorki młodsze) ustanowiły nowe rekordy życiowe w rzucie dyskiem, posyłając go na odległość odpowiednio 42.00 i 36.93 metrów (aktualnie 1 i 3 wynik w kraju w kategorii U18). Ich starsza i bardziej doświadczona koleżanka Małgorzata Krzyżan uzyskała 39.34.

Formą błysnęła biegaczka Malwina Olszewka. W swoim pierwszym starcie w życiu na dystansie 1000 metrów pobiegła 3:06.74, co jest obecnie najlepszym wynikiem w kraju w kategorii młodziczek (U16). Z rekordu życiowego cieszyła się też skoczkini wzwyż Julia Wyrwas, która pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1.66 (również najlepszy wynik w kraju U18).

Słubickie Talenty Biegowe
Słubickie Talenty Biegowe - po raz pierwszy na oficjalnych zawodach

Nowością na tego typu imprezie był bieg na dystansie 600 metrów pod nazwą Słubickie Talenty Biegowe. Zaprezentowali się w nim najmłodsi adepci biegania, którzy na co dzień trenują pod okiem Piotra Kiedrowicza ze Słubickiej Akademii Biegowej.

Ta rywalizacja przyciągnęła na stadion nie tylko samych uczestników (19 osób), ale i sporo kibiców, wśród których dominowali rodzice i bliscy młodych biegaczy, nie szczędzący oczywiście gardeł. Wśród dziewcząt wygrała 10-letnia Iga Mizerka, która uzyskała 2:17.85, natomiast w stawce chłopców najszybszy był jej rówieśnik Kacper Bobkiewicz z czasem 2:16.35.

ZOBACZ KOMPLET WYNIKÓW

Kolejne lekkoatletyczne imprezy na stadionie w Słubicach już niebawem.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.