Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Tego w Słubicach jeszcze nie było! W ostatni weekend marca odbędzie się 1. Słubicki Turniej E-sportowy. 32 zawodników zmierzy się w pojedynku na konsolach Play Station 4 w grze Pro Evolution Soccer 2019, czyli niezwykle popularnym symulatorze piłki nożnej.

konsola PS

Organizatorami turnieju jest trójka słubiczan: Robert Kubica i Andrzej Karpezo (radny powiatowy) z Kukiz 15 oraz Michał Gołębiowski. Imprezie wsparcia udzieliła gmina Słubice oraz burmistrz Mariusz Olejniczak.

Turniej odbędzie się w w dniach 30-31 marca w sali kinowej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Jak przekonują pomysłodawcy, to bardzo dobra lokalizacja ze względu na duży ekran i oraz miejsca siedzące, dzięki czemu obserwowanie rywalizacji będzie atrakcyjne dla kibiców.

Turniej w swojej formule będzie przypominać klasyczne rozgrywki piłkarskie o randze mistrzostw. Najpierw odbędzie się faza eliminacyjna (8 grup po 4 drużyny), a następnie faza pucharowa z wielkim finałem włącznie. Mecze będą trwały 10 minut.

Co dla najlepszych? Pierwsza trójka turnieju otrzyma pamiątkowe puchary ufundowane przez burmistrza Słubic. Sponsorem imprezy jest firma Hydrodesign, która zajmuje się tzw. drukiem wodnym. Zwycięzca będzie miał możliwość skorzystania z personalizacji swojego pada i konsoli.

Szczegółowe informacje dotyczące turnieju oraz plan rozgrywek poznamy bliżej terminu imprezy. Wiadomo już, że 30 marca o godz. 11:00 zaplanowano losowanie grup, a godzinę później rozpocznie się rywalizacja.

Zainteresowanie turniejem jest bardzo duże – w kilka godzin po ogłoszeniu informacji na Facebooku pula wolnych miejsc została wyczerpana. Została także stworzona lista rezerwowych.

Portal Słubice24 jest patronem medialnym imprezy. Będziemy na bieżąco informować o jego przygotowaniach.

plakat-turniej-PES

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.