Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Znamy już pierwsze szczegóły dotyczące tegorocznej odsłony Oderschwimmen, czyli zawodów pływackich na Odrze. Impreza odbędzie się w czerwcu, właśnie ruszyły zapisy drogą elektroniczną.

plywanie ODRA

W tym roku będzie to jubileuszowa, 10. edycja zawodów. Po raz pierwszy jednak nie odbędzie się w ramach Miejskiego Święta Hanzy. Jej termin zaplanowano nieco wcześniej, a dokładnie 8 czerwca. Rok temu impreza została odwołana ze względu na zbyt niski stan wody w Odrze.

Zawodnicy będą mieli do przepłynięcia dystans około 3.5 km na odcinku z północnej części wyspy Ziegenwerder do portu zimowego we Frankfurcie (Marina am Winterhafen). 2.5 km będzie z prądem rzeki, a 1 km w wodzie stojącej. Kibice będą mogli dopingować pływaków z mostu i nadodrzańskiej promenady.

Zwycięzcy w kategorii pań i panów otrzymają okazałe puchary, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale za uczestnictwo i dyplomy z uzyskanym wynikiem. Udział w zawodach może wziąć każdy, jednym kryterium jest wiek – trzeba mieć co najmniej 16 lat.

Zapisy odbywają się na stronie www.stoppuhr.net. Tam też znajduje się szczegółowy regulamin. Wpisowe wynosi 5 euro od uczestnika.

Organizatorem zawodów jest Miejski Związek Sportowy we Frankfurcie.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.