Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Co dobrego słychać w UKS Jedynka Słubice? 9 września nasze szczypiornistki udały się do sąsiedniego Frankfurtu by wziąć udział w turnieju AOK CUP 2018. Słubiczankom nie udało się stanąć na podium, ale zaliczyły ważny sprawdzian.

turniej ffo_reczna

Organizatorami imprezy, która była rozgrywana już po raz drugi, byli szkoła sportowa z Frankfurtu i funkcjonujący przy niej klub piłki ręcznej FHC Frankfurt. Szkoła i klub już od wielu lat współpracują ze słubicką Jedynką i jest to współpraca przynosząca dobre efekty. Do powakacyjnej rywalizacji na parkiecie zaproszono nie tylko drużynę ze Słubic, ale mocne ekipy ze Szczecina, Rostoku czy Magdeburga.

Tym razem gospodynie nie okazały się zbyt gościnne i wygrała całą rywalizację. Z dobrej strony pokazały się słubiczanki, które dopiero budują skład na nowy sezon i teoretycznie były najsłabsze w całej stawce, a potrafiły urwać punkty lepszym od siebie drużynom. Ich bilans to 1 zwycięstwo, 1 remis i 3 przegrane. Ostatecznie uplasowały się na 5 miejscu. Poniżej komplet wyników.
  • HSV Magdeburg - UKS Jedynka Słubice 7:7
  • VfB Doberlug Kirchhain - UKS Jedynka Słubice 13:16
  • CKS SMS Szczecin - UKS Jedynka Słubice 13:10
  • Rostocker HC - UKS Jedynka Słubice 17:5
  • FHC Frankfurt Oder - UKS Jedynka Słubice 13:6
A jak ocenił udział w turnieju opiekun naszych dziewcząt Jerzy Grabowski? - Nie jesteśmy jeszcze gotowi na rywalizację z takimi uznanymi klubami. To duże i sprawne organizacje, gdzie jest ogromna selekcja, świetne zaplecze i codzienne treningi. Ale taki turniej to zawsze ważna i cenna lekcja, nawet gdy przegrywamy, bo zbieramy doświadczenie – podkreśla trener.

Jego podopieczne dopiero szlifują formę przed ligowymi rozgrywkami, które ruszają w październiku. Pod koniec sierpnia miały 9-dniowe zgrupowane, a przed nimi jeszcze kilka gier kontrolnych i kluczowe treningi, które wg szkoleniowca pozwolą złapać optymalną dyspozycję.

O sportowej aktywności UKS Jedynka Słubice będziemy oczywiście informować.

Więcej zdjęć z turnieju - KLIKNIJ

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.