Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Niedawno pisaliśmy, że można już zapisywać się do tegorocznej edycji „Lauf ohne Grenzen – Biegu bez granic”. W międzyczasie poznaliśmy również trasę, którą do przebiegnięcia będą mieli zawodnicy. Wystartują i zakończą bieg na stadionie we Frankfurcie, dwa razy przebiegną przez most graniczny.

Bieg bez granic

Odkrywamy kolejne szczegóły tegorocznego „Lauf ohne Grenzen – Biegu bez granic”. Będzie on jednym z najważniejszych sportowych wydarzeń Miejskiego Święta Hanzy.

Przypomnijmy, za przygotowanie biegu wspólnie odpowiadają oba miasta: ze strony polskiej Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, a z niemieckiej Miejski Związek Sportowy we Frankfurcie. Dystans jest taki sam, jak w zeszłym roku: 14,065 km, czyli 1/3 maratonu. Organizatorzy właśnie opublikowali mapę, na której zaznaczyli dokładną trasę tegorocznego biegu.

Zawodnicy rozpoczną wyścig na Stadionie Przyjaźni we Frankfurcie. Trasa prowadzi ulicami Frankfurtu w stronę mostu. Po polskiej stronie zawodnicy będą bieli ulicami 1-go maja i Sportową w stronę stadionu. Tam zrobią jedną rundę i wrócą tą samą trasą na most.

We Frankfurcie pokonają jeszcze kilka ulic, pobiegną m.in. fragmentem promenady, na stadion wrócą przez plac K. Rittera, Berliner Str., dalej Karl-Marx-Str. i Logenstr. Wyścig zakończy się tam, gdzie się rozpoczął, czyli na frankfurckim stadionie. W zeszłym roku było odwrotnie: bieg rozpoczął się i zakończył w Słubicach.

trasa bieg_bez_granic

Start biegu zaplanowano na 13 lipca o godz. 19:30. Zapewne w tym czasie kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Będziemy na bieżąco pisać o przygotowaniach do wyścigu.

W zeszłym roku na starcie zameldowało się 350 osób, jak będzie w tym? Zapisy prowadzone są przez stronę www.davengo.com.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.