Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Galeria Okno zaprasza na dwudniowe spotkanie z niezwykłym rzeźbiarzem - Janem de Weryha-Wysoczańskim. 9 czerwca odbędą się warsztaty dla miłośników sztuki, a dzień później wernisaż wystawy z pracami artysty.

okno smok obiekt

Warsztaty odbędą się 9 czerwca o godz. 16 w Galerii Okno i będą polegać na bezpośrednim udziale w tworzeniu obiektu artystycznego przez uczestników.

Tak mówi o akcji sam rzeźbiarz:

Proponuję, aby zainteresowani tematem uczestniczyli w akcie powstawania/konstruowania jednego z moich obiektów z drewna wybranych na wystawę. W tym wypadku chodzi o obiekt, który każdorazowo na kolejnych wystawach jest na nowo układany. Efektem wspólnej pracy będzie obiekt o formie koła i średnicy około 360 cm, składający się z wielu setek małych drewnianych elementów.

Chętnych do udziału w warsztatach prosimy o wcześniejszy kontakt: Anna Panek-Kusz, tel. 604 588 465, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

---

10 czerwca o godz. 18, także w Galerii Okno, odbędzie się wernisaż wystawy pt. "naturalność-pierwotność-nieobliczalność". Zostanie zaprezentowanych siedem prac Jana de Weryha-Wysoczańskiego, które powstawały na przestrzeni ostatnich 16 lat.

- Celem mego artystycznego przekazu jest chęć w możliwie wielu aspektach, w sposób jak najprostszy i jasny ukazania drewna sensu stricto jako materiału. Filozofia przyświecająca od samego początku moim zmaganiom z tym tworzywem świadomie określa i zawęża pole poszukiwań, redukując je do trzech pojęć: cięcia, rozłupania i łamania. Moje prace oferują oglądającemu pretekst do zastanowienia się nad możliwością wyciszenia się po całodziennym stresie, możliwość kontemplacji zapraszając jakoby na wielki koncert drewnianych przeżyć - mówi o wystawie słynny rzeźniarz.

---

Jan de Weryha-Wysoczański
Urodzony 1 października 1950 roku w Gdańsku). W latach 1971-1976 studiował w gdańskiej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych. Do 1981 mieszka i pracuje twórczo w Gdańsku, w sierpniu 1981 przenosi się na stałe do Hamburga.  Laureat wielu prestiżowych nagród, uczestnik wystaw zbiorowych i indywidualnych, autor pomników. Jego prace znajdują się w licznych kolekcjach muzealnych.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.