Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
To już potwierdzone. Festiwal Most po raz trzeci odbędzie się w Słubicach. Impreza potrwa 7 dni, a rozpocznie się od cieszącego się niezwykłą popularnością koncertu Lato Zet i Dwójki.

Fakt ten potwierdził w rozmowie z naszą redakcją burmistrz Tomasz Ciszewicz, który decyzję o organizacji festiwalu zakomunikował radnym podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Słubicach.

Od dyrektora Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury Tomasza Pilarskiego dowiedzieliśmy się kiedy zaplanowano plenerowy koncert Radia Zet i Dwójki. Stadion w Słubicach ponownie zapełni się gwiazdami polskiej sceny muzycznej w piątkowy wieczór 3 lipca - to będzie oficjalna inauguracja festiwalu.

Potem słubiczan i gości czeka tydzień pełen rozmaitych kulturalnych wydarzeń - koncertów, warsztatów, pokazów filmowych i teatralnych. Będzie można zobaczyć m.in. premierowy pokaz serialu "Korepetytor", kręconego obecnie na terenie Słubic przez grupę Horyzont Studio Mariusza Konopki. Festiwal zakończy się 10 lipca.

Na razie nie jest jeszcze znana lista artystów, jakich zobaczymy w Słubicach. Mamy poznać ją wkrótce. Będziemy Was o tym informować.

Rok temu na scenie zagrali m.in. Oceana, Enej, Blue Cafe, Sylwia Grzeszczak, Afromental, Mrozu, Poparzeni Kawą Trzy, Aneta Sablik, Anna F. Impreza była transmitowana na antenie TVP2 i Radio Zet. Koncert na żywo oglądało ok. 10 tysięcy osób. Poniżej fotorelacja z koncertu.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 jovan 2015-02-11 00:47
I znowu społeczeństwo słubickie podzielone zostanie na lepszych-siedzących na trybunach i spożywających tamże alkohol oraz gorszych-stłoczonych jak bydło na murawie, albo stojących poza boiskiem w mega długiej kolejce po piwo.... To, jak w tym kawale: nie ma segregacji klasowej, wszyscy jesteśmy równi-niebiescy....ale jasnoniebiescy siedzą na trybunach sącząc afrodyzjaki, a ciemnoniebiescy tłoczą się na stojąco, jak bydło....
#2 szabla 2015-02-11 11:03
Na trybunach też nie wolno było pić. Ochrona ledwo się zgodziła, by można było zapalić papierosa...
#3 Graendail 2015-02-15 00:23
jovan - mam podobne odczucia. "Obecnie nam panujący" odtwarzają podziały klasowe i tworzą nową "elitę", w której ONI mają wszystko, a reszta może co najwyżej im poklaskać, jeśli zechcą otrzymać pochwały za coś, czym nas znowu uraczą, z serii kolejnych urojonych "dobrodziejstw" dla miasta i mieszkańców. Nad jakością tej elity można powiedzieć tylko tyle, że lepiej litościwie spuścić na ten temat zasłonę milczenia... Modna praktyka ostatnio w Słubicach, jak słyszałem... :P
#4 makarena 2015-02-15 02:05
Festiwal Most :) Dla kogo i po co? Warsztaty fotograficzne ? Jedyny z tego wszystkiego, warty uwagi, koncert na stadionie :) Warty uwagi ogladajac go w domu w tv :) A reszta dla kogo? Dla tych, ktorzy po 10 godz pracy z dojazdem maja jeszcze sily biegac po Slubicach za atrakcjami? :)
#5 lajhza 2015-02-15 20:42
:) Nie, dla tych, którzy tak organizują sobie czas, że pracują by żyć, a nie żyją by pracować. Nie każdy Słubiczanin zarabia w euro, sporo nas pracuje na miejscu i nie narzeka. I nie mam tu na myśli braci bazarowej. Miło, że przy okazji populistycznej imprezy, organizuje się coś dla ludzi, dla których są ważniejsze i przyjemniejsze sposoby spędzania wolnego czasu.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.