Kliknij przycisk i otwórz MENU >>


Te  fotografie, zachwycają klimatem, a ich nieco ascetyczna stylistyka bez nadmiernie krzykliwych rekwizytów, zakomponowana jedynie światłocieniem i pozą modelki  to niezaprzeczalny atut tych realizacji. Dla Wacława Wantucha kobiece ciało to piękno i inspiracja do poszukiwań, dlatego na jego fotografiach odnajdziemy zarówno szersze kadry pokazujące całą sylwetkę, jak również detal: pośladki, zmysłowo ułożone nogi.

Bawi się z formą, przerysowuje, uwypuklając niektóre atuty kobiecego ciała.  Dobór modelek nie jest przypadkowy, najczęściej pozują mu baletnice i tancerki, kobiety wygimnastykowane, świadome swojego ciała, którym łatwiej wypracować osobliwą  pozę a poprowadzone światłem budują swoistą stylistykę aktu Wacława Wantucha. Nie znaczy to jednak, że na jego fotografiach pojawiają się tylko kobiety o idealnych sylwetkach, wielka inspiracją są dla niego również kobiety o rubensowskich , pełnych kształtach.

Wantuch Wacław (ur 1965); artysta fotografik; uprawia gł. Fotografię czarno-biało; specjalizuje się w aktach kobiecych, przeważnie w zaskakujących  ujęciach.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.