Kliknij przycisk i otwórz MENU >>


Przybyłych na koncert gości czekała niespodzianka - poczęstunek okazałym tortem oraz lampka szampana. Pokrojenia torta dokonali burmistrzowie Słubic i Frankfurtu nad Odrą - Ryszard Bodziacki i Martin Patzelt. Nie zabrakło także okolicznościowych przemówien i podziękowań dla pomysłodawcóc i organizatorów tego kulturalnego przedsięwzięcia.

Sam koncert nie rozczarował. Dwie jazzowe wokalistki, ale poruszające się w zupełnie innych muzycznych obszarach, porwały polsko-niemiecką publiczność swoim repertuarem. Pierwsza popis swoich umiejętności dała Milla Kay - artystka z niemiec, która słusznie porównywana jest do takich wokalistek jak Sade czy Diana Krall.

Po przerwie wystąpiła polka Aga Zaryan. To już był reperturar znacznie trudniejszy, dla dużo bardziej wymagającego słuchacza. Niebanalne aranżacje, dużo jazzowych wariacji, zabawy głosem pokazały ogromny kunszt artystyczny oraz umiejętności artystyki i jej zespołu. Poniżej zdjęcia z inauguracyjnego koncertu. {multithumb popup_type=normal}
mt_gallery: Po pierwszym dniu festiwalu pozostaje tylko życzyć widzom i organizatorom, aby reszta koncertów była na równie wysokim poziomie.

Zobacz szczegółowy program imprezy wraz z opisami występujących wykonawców (plik PDF)
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.