Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
30 maja odbędzie się uroczyste otwarcie ścieżki edukacyjnej po historycznych miejscach Słubic. Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest Roland Semik, historyk i regionalista, publicysta portalu Słubice24.

sciezka-edukacyjna

Podczas uroczystości zaplanowano odsłonięcie jednej z 13 tablic informacyjnych, które będzie można spotkać spacerując wytyczoną ścieżką. Tablice umieszczone będą m.in. przy Collegium Polonicum, Galerii Prima, placu Bohaterów, placu Jana Pawła II, ulicy Konstytucji 3 Maja, Słubickim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Plan ścieżki z zaznaczonymi wszystkimi punktami znajdować się będzie przy Urzędzie Miejskim. Treść tablic została przygotowana w obu językach, polskim i niemieckim, przez Rolanda Semika, Katarzynę Malczewską i frankfurckiego historyka Eckarda Reißa.

Uroczystość rozpocznie się o godzinie 12.00 w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Na początku pomysłodawca przybliży zgromadzonym gościom ideę ścieżki edukacyjnej, a następnie zostanie zaprezentowany film dokumentalny, ukazujący Słubice w okresie II połowy lat 60-tych. Na uczestników będą czekać pamiątkowe upominki.

Na zakończenie spotkania uczestnicy przejdą pod Collegium Polonicym, gdzie zostanie odsłonięta jedna z historycznych tablic.

Portal Słubice24 jest patronem medialnym tego przedsięwzięcia.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 betee 2012-05-26 20:05
Bardzo fajny pomysł,szkoda tylko że wszystko ma miejsce w dzień pracujący o godzinie 12..
#2 Cinusiowa 2012-05-26 21:36
Super przedsięwzięcie ale godzina tragiczna. Przyjdą tylko zainteresowani emeryci, bo większość osób pracujących nie może sobie na to pozwolić... a szkoda. Pan Roland Semik, to chodząca promocja dla naszego miasta. Bardzo bym się cieszyła, jeśli miasto zorganizowałoby cykl regularnych spotkań z tym Panem w formie np. wykładów, prelekcji... (o stosownej dla wszystkich i przystępnej godzinie). Jestem pewna, że byłoby wielu chętnych. Możliwość takiego spotkania jest raz na kiedyś i zwykle nikt tego nie nagłośni tak, aby dotarło do większej ilości ludzi. A jeśli już to proszę - środa godz. 12:00, gdy prawie wszyscy pracują lub są w szkołach... Panie Burmistrzu!!!;/;/;/

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.