Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Pod koniec lutego w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury już po raz 14 odbył się Harcerski Festiwal Piosenki Dawnej. W tegorocznej edycji - podobnie jak w latach ubiegłych - w imprezie udział wzięło ponad setka harcerzy, harcerek oraz zuchów.

Festiwal to jedna z najważniejszych pozycji w kalendarzu artystycznym ZHP. Ma na celu prezentację dorobku artystycznego środowisk harcerskich, popularyzację starych piosenek, rozwijanie zainteresowań artystycznych oraz propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego.

Jak poinformowała naszą redakcję Teresa Dreszer, komendantka słubickiego hufca, na tegorocznym festiwalu uczestnicy prezentowali piosenki w trzech kategoriach: piosenka harcerska, piosenka o zimie oraz piosenka ze starego polskiego filmu (sprzed 1969 roku).

W trakcie  dwudniowego festiwalu były prowadzone również warsztaty artystyczne z różnych technik plastycznych. Na harcerzy czekały także inne atrakcje festiwalowe, m.in. warsztaty artystyczne oraz noc kinowa ze starymi polskimi filmami.

- Wszyscy potraktowali zadanie bardzo sumiennie, przygotowując różnorodny repertuar, a także bogatą scenografię. Każdy zespół został nagrodzony, w związku z czym wszyscy wracali do domów z uśmiechami na twarzach. Imprezę zaliczamy do udanych - powiedział Marek Kryger, jeden z organizatorów.

Warto wspomnieć, że tegoroczny festiwal patronatem objął Starosta Słubicki Andrzej Bycka, swojego wsparcia udzielił także Burmistrz Słubic Tomasz Ciszewicz. Jednym ze współorganizatorów był Słubicki Miejski Ośrodek Kultury.

Galeria zdjęć:
{multithumb}mt_gallery: 14. Harcerski Festiwal Piosenki Dawnej
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.