Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Stowarzyszenie Talenciaki zaprasza na warsztaty z robienia podcastów

Tego w Słubicach jeszcze nie było. Stowarzyszenie Kreatywności i Edukacji "Talenciaki" zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty podcastowe „20 lat Polski w Unii Europejskiej". Poprowadzi je dziennikarz Radia Zachód Paweł Ptaszyński.

- Przez dwa dni wszyscy chętni będą uczyć się jak tworzyć, nagrywać i montować podcasty – opowiada Magdalena Boroń ze stowarzyszenia. – Chcemy w ten sposób aktywnie włączyć młodzież w obchody 20-lecia wejścia Polski do UE oraz nauczyć historii w atrakcyjny sposób - dodaje.

Co będzie działo się na warsztatach, kiedy się odbędą i jak się zapisać? Poniżej najważniejsze informacje.

Opis projektu 

Projekt przygotowało Stowarzyszenie Kreatywności i Edukacji "Talenciaki" w Słubicach wspólnie z Urzędem Miasta w Słubicach.  Nasze działania są wsparciem dla oficjalnych obchodów 20 rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej. Młodzież w atrakcyjny dla siebie sposób włączy się w obchody tego święta tworząc cykl podcastów. To będzie historia ostatnich 20 lat Polski widziana oczami młodych ludzi i ukazana z perspektywy tzw. „małej Ojczyzny”. Do projektu zostaną zaproszone także osoby dorosłe, które będą gośćmi podcastów. To osoby z różnych środowisk-ludzie kultury, biznesu, historycy - świadkowie zmian polityczno-gospodarczo-społecznych, jakie dokonały się w Polsce i na terenie gminy Słubice w ostatnich 20 latach. W podcastach młodzież zrewiduje historię tworzoną przez dorosłych swoimi oczami. Nagrany materiał będzie mógł być wykorzystany jako pomoc dydaktyczna na lekcjach historii, lekcjach wychowawczych oraz wiedzy o społeczeństwie.

Miejsce i termin

Warsztaty odbędą się 26 kwietnia w godz. 15:00-19:00 oraz 27 kwietnia w godz. 10:00-16:00. Miejsce realizacji warsztatów to Collegium Polonicum w Słubicach.

Przebieg warsztatów

Nagranie 5 odcinków poprzedzą warsztaty z ich tworzenia. Młodzież pozna jak przygotować się do rozmowy, jak przygotować scenariusz odcinka, zadawać ciekawe pytania, pracować nad głosem. Warsztaty obejmą także część techniczną, uczestnicy poznają narzędzia do tworzenia podcastów (mikser, mikrofony, komputer, program do montażu) oraz bezpłatne miejsca emisji nagranego materiału.

Kontakt dla zainteresowanych

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • 795 628 113
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.