Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
akcja zima

W Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się zajęcia wokalne, taneczne oraz z muzykoterapii. Galeria Okno prowadziła warsztaty plastyczno-techniczne, w kinie czekały darmowe seanse, na lodowisku bezpłatne tercje, a w szkołach różnorodne zajęcia. Działo się też w bibliotece. Zobaczcie, jak dzieci spędzały czas ferii w Słubicach.

Pierwszy tydzień ferii zimowych w SMOK-u był pełen muzyki – upłynął na warsztatach wokalnych prowadzonych przez Annę Adamowicz i Monikę Jakuszewicz, na zajęciach z muzykoterapii z Katarzyną Penkalą i na warsztatach tanecznych z Olgą Shabelko.

Dzieci poznały podstawy techniki wokalnej, pracy nad dykcją i artykulacją, sposoby interpretacji utworów muzycznych i śpiewu w dwugłosie z koleżankami i kolegami. Nauczyły się też piosenek z dwóch nowych ekranizacji dla dzieci – z „Akademii Pana Kleksa” oraz ze „Zwierzogrodu”. Na zajęciach tanecznych wykonywały ćwiczenia choreograficzne, gimnastyczne czy koordynujące równowagę. Poznały kroki taneczne, które będą mogły wykorzystywać przy różnych okazjach. Słowem – były rozśpiewane i roztańczone.

W drugi tygodniu ferii swoje progi dla dzieci otworzyła Galeria Okno. Pod okiem Katarzyny Żok i Anny Panek-Kusz odbyły się tu warsztaty plastyczno-techniczne. Ich uczestnicy wykonywali autorskie szkicowniki, wykorzystując m.in. tradycyjne techniki introligatorskie.

Uczniowie odwiedzali również kino i lodowisko w Słubicach, korzystając z darmowych atrakcji – seansów ekranizacji „Katak. Podwodna Przygoda” oraz „Mój brat robot”, a także z możliwości wypożyczenia łyżew i kasku.

Działo się też w bibliotece w Słubicach, gdzie warsztaty muzyczne „No to gramy i czytamy!” poprowadził Kamil Karmelita.

Kamil zarażał dzieci radością grania, muzykowania i obcowania z dźwiękiem. W oddziale dla dzieci było wesoło, tanecznie, bajecznie kolorowo! Dzieci przy dźwiękach instrumentów perkusyjnych, takich jak: bębny, dzwonki, zaklinacze deszczu oraz instrumentów wykonanych samodzielnie, stworzyły niesamowitą orkiestrę! – podaje Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Słubice.

W placówce odbyły się też zajęcia „Herosi – historie o polskich olimpijczykach” poświęcone znanym polskim sportowcom. Poprowadziła je Marzanna Ossowska.

Niezwykłe historie Kamili Skolimowskiej, Anity Włodarczyk, Roberta Korzeniowskiego, czy Janusza Kusocińskiego, utwierdziły dzieci w przekonaniu, że aby stanąć na najwyższym podium należy włożyć wiele wysiłku, często trzeba pokonać swoje słabości, problemy ze zdrowiem, czy inne przeciwności losu. Jednak warto! – dodaje słubicka biblioteka.

Zajęcia w czasie ferii odbywały się również w słubickich szkołach. W Szkole Podstawowej nr 1 dzieci uczyły się szyć, brały udział w warsztatach kulinarnych i w balu walentynkowym. W SP2 odbył się konkurs piosenki „Śpiewać każdy może”, były też warsztaty plastyczne i zajęcia sportowe. W Szkole Podstawowej nr 3 zorganizowano m.in. zajęcia profilaktyczno-edukacyjne o emocjach. Dzięki nim dzieci mogły porozmawiać o tym, jak radzić sobie z agresją czy jak okazywać życzliwość innym. Były też zajęcia sportowe, w tym gry w palanta i unihokeja.

Zdjęcia: Anna Panek-Kusz i Alicja Radkiewicz (fotografie z Galerii Okno i ze Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury), Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Słubice, Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Gmina Słubice.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.