Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Chór Singakademie

Chór Singakademie z Frankfurtu nad Odrą zaprasza na koncert – Niemieckie Requiem autorstwa Johannessa Brahmsa. Chórowi towarzyszyć będą Brandenburska Orkiestra Państwowa, chór Klangforum z Marburga oraz soliści. Całość poprowadzi dyrygent Rudolf Tirsch, szef Singakademie.

Singakademie to projekt muzyczny, który zrzesza artystów z obu stron Odry. Śpiewają w nim zarówno słubiczanie, jak i frankfurtczycy. Chórzyści postanowili przedstawić szerszej publiczności dzieło wybitnego kompozytora Johannessa Brahmsa – Niemieckie Niemieckie Requiem Johannessa Brahmsa.

- Forma utworu, wbrew tytułowi, nie nawiązuje do tradycyjnego requiem, a teksty stanowią fragmenty z Pisma Świętego w tłumaczeniu Marcina Lutra – opowiada szef chóru, Rudolf Tirsch. Powszechnie uważa się, że dzieło jest jednym z największych sukcesów kompozytorskich Brahmsa. Dlaczego? - Bo mistrzowsko połączył romantyczne elementy stylistyczne z przedbarokowym językiem muzycznym, nowoczesne środki wyrazu z technikami kontrapunktycznymi – dodaje R. Tirsch..

To jednak nie wszystko, bo w programie koncertu znajdą się jeszcze dwa inne utwory z repertuaru tego wybitnego kompozytora – Begräbnisgesang i Rapsodia na alt, chór męski i orkiestrę. - Wszystkie trzy utwory to dzieła z czasów niemieckiego romantyzmu, utwory bardzo refleksyjne, ale jednocześnie spektakularne – podkreśla Tomasz Stefański, słubiczanin śpiewający we frankfurckim chórze.  

Jak podają nasi rozmówcy, na scenie pojawi się około 230 osób – muzyków, chórzystów i solistów. - Będzie to zatem niezwykle monumentalne wykonanie – mówi z dumą T. Stefański.

Termin i miejsce

Koncert odbędzie się 10 marca o godz. 15.00 we frankfurckiej Konzerthalle.

Bilety

Bilety w cenie od 13 do 22 euro są dostępne w Polsko-Niemieckiej Informacji Turystycznej, która mieści się w Domu Bolfrasa przy Große Oderstraße 29.

Lista artystów

  • Soliści: Martina Rüping (sopran), Annika Schlicht (alt), Thomas Peter (baryton)
  • Chór Klangforum z Marburga (przygotowanie: Daniel Sans)
  • Chór Singakademie z Frankfurtu nad Odrą
  • Brandenburska Orkiestra Państwowa z Frankfurtu nad Odrą
  • Dyrygent Rudolf Tiersch
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.