Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
niedziela filmowa

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Cybince zaprasza na spotkanie w ramach cyklu „Niedziela filmowa”. Na widzów będą czekały dwa seanse: animacja „Wróżka Zębuszka” oraz polska komedia „Święto ognia”.

„Niedziela filmowa” odbędzie się 25 lutego w sali widowiskowej MGOK-u przy ul. Słubickiej 28. Animacja dla dzieci zostanie będzie wyświetlona o godz. 15.00, a komedia dla dorosłych o godz. 17.00. Wstęp na oba seanse jest bezpłatny.

Wróżka Zębuszka (godz. 15.00)

Violetta szkoli się, żeby zostać Wróżką Zębuszką. Chce wręczać dzieciom prezenty w zamian za ich mleczne zęby. Niestety, mimo szczerszych chęci, wciąż oblewa egzaminy, bo jedyne upominki, które potrafi wyczarować, to… fioletowe kwiaty. A przed nią najważniejszy, doroczny sprawdzian. Kiedy i ten kończy się porażką, Violetta podkrada innej wróżce magiczny klejnot teleportacji i z jego pomocą przenika do naszego świata. Wszystko po to, by udowodnić niedowiarkom, że może być świetną Zębuszką. Pech chce jednak, że w trakcie lądowania w ludzkiej rzeczywistości skradziony klejnot ulega uszkodzeniu i Violleta traci możliwość powrotu do domu. Na szczęście poznaje Maxie – nową dziewczynkę w mieście, której życie wciąż uprzykrzają dwaj przyrodni bracia. Wkrótce połączone przyjaźnią i mocą zaklęć, dziewczynka i wróżka, zrobią wszystko, by odnaleźć tajny portal do świata magii i ocalić miejską przyrodę, której grozi zniszczenie.

Święto ognia (godz. 17.00)

Komedia obyczajowa przedstawiająca historię Anastazji – 20-latki uzależnionej od komiksów, zakochanej w chłopaku z sąsiedztwa. Gdyby tylko mogła, porwałaby go na randkę albo na koniec świata. Niestety to tylko marzenia, bo od dziecka jest przykuta do wózka, a z otoczeniem porozumiewa się za pomocą specjalnego programu. Mimo wszystkich ograniczeń, nie traci pogody ducha, a optymizmem zaraża wszystkich. Najlepszą relację ma z nią starsza siostra Łucja – wschodząca gwiazda Baletu Narodowego, która właśnie stanęła u progu wielkiej kariery. Anastazję samotnie wychowuje ojciec Poldek. Wkrótce życie całej trójki wkroczy w nowy etap, kiedy do ich drzwi zapuka przebojowa sąsiadka z naprzeciwka – Józefina. To za jej sprawą Anastazja i jej bliscy odkryją siebie na nowo, a przy okazji staną twarzą w twarz z rodzinną tajemnicą.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.