Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Odpust parafialny

W miniony weekend w parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach odbył się odpust połączony z festynem. Dla mieszkańców przygotowano szereg atrakcji – były występy artystyczne, zabawy dla dzieci, bogata strefa gastronomiczna, a na koniec muzyczne uwielbienie.

Odpust odbył się 5 czerwca, w święto Zesłania Ducha Świętego, czyli popularne Zielone Świątki. Wydarzenie rozpoczęło się od mszy świętej, której przewodniczył ks. kan. prof. Tadeusz Stanisławski. Mszę koncelebrowali księża z parafii Ducha Świętego, obecni byli również kapłani z dekanatu rzepińskiego oraz proboszcz parafii prawosławnej w Słubicach ks. Michał Kowal.

Po nabożeństwie rozpoczął się festyn rodzinny na placu przed kościołem. Głos zabrali proboszcz ks. Andrzej Wawrzysiuk i burmistrz Mariusz Olejniczak, którzy przywitali gości i zaprosili do wspólnego świętowania. Potem rozpoczęły się występy.

Na scenie pojawili się m.in. schola Załoga Boga, grupy taneczne Olgi Szabelko (Dance School Ginger), zespoły Rytmos i Antidotum, a na koniec byliśmy świadkami Uwielbienia, czyli muzycznego projektu, którego pomysłodawcą jest nasz redakcyjny kolega Tomasz Jakuszewicz.

W trakcie festynu było nie tylko coś dla ducha, ale również dla ciała. Były m.in. dania z grilla, domowe ciasta, pierogi, wata cukrowa i popcorn. Dzieci mogły bawić się na dmuchańcach, zajrzeć do wozu strażackiego czy skorzystać z przygotowanych dla nich animacji.

Festyn miał aspekt charytatywny. Do ustawionych puszek goście wrzucali datki, które – jak przekazała parafia - zostaną przeznaczone na potrzeby remontowe.

Na odpust zajrzeliśmy także z naszym aparatem. Poniżej nasz materiał.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.