Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W trzeciej edycji konkursu plastycznego Akademii Misia Haribo, zatytułowanego „Książeczka przedszkolaka ” udział wzięło ponad 1200 przedszkoli z całej Polski. Główną nagrodę otrzymało 10 placówek, wśród nich znalazło się słubickie Żłobko-Przedszkole samorządowe „Bajka”! Ich prace zostaną umieszczone w specjalnej książeczce wydanej przez Akademię, która trafi do wszystkich uczestników konkursu.

Akademia Misia Haribo już po raz trzeci zaprosiła przedszkolaki do udziału w konkursie plastycznym. Tym razem, zadaniem dzieci było stworzenie ilustracji do czterech wierszyków napisanych specjalnie dla Akademii. Stworzenie ilustracji do wierszyków nie było zadaniem łatwym, a mimo to mali rysownicy poradzili sobie z nim doskonale. „Prace nadesłane w tej edycji konkursu zachwycały nie tylko starannością wykonania, czy kolorystyką, ale również oryginalnością i pomysłowością” – mówi Halina Żórawińska, ekspert Akademii Misia Haribo i członek jury.

Mali rysownicy nagrodzeni w konkursie Książeczka przedszkolaka
Mali rysownicy nagrodzeni w konkursie Książeczka przedszkolaka
Mali rysownicy nagrodzeni w konkursie Książeczka przedszkolakaPierwsze miejsce zajęły ex aequo przedszkola z: Elbląga, Chorzelowa, Oświęcimia, Nowego Sącza, Szklarskiej Poręby, Gostynia, Czechowic Dziedzic, Częstochowy, Legnicy i Słubic. Jury zdecydowało również o wyróżnieniu 54 innych placówek, które nadesłały piękne i niezwykle starannie wykonane prace. Lista nagrodzonych przedszkoli dostępna jest na stronie www.haribo.com, w zakładce Akademii Misia Haribo. Laureaci pierwszego i drugiego miejsca otrzymają nagrody w postaci zestawów plastycznych i puzzli. Wyróżnionym przedszkolom przyznane zostaną pamiątkowe dyplomy. Wszystkie placówki biorące udział w konkursie dostaną oraz „Książeczkę przedszkolaka” z wierszykami i ilustracjami zwycięzców konkursu.

Informacje o Akademii Misia Haribo:
Akademia Misia Haribo to długofalowy program społeczny, którego celem jest wspieranie edukacji najmłodszych. Program skierowany jest do przedszkoli, rodziców dbających o prawidłowy rozwój swoich pociech oraz oczywiście do dzieci. Patronem honorowym Akademii Misia Haribo jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, stowarzyszenie pożytku publicznego działające na rzecz dzieci od ponad 86 lat. Działania Akademii wspiera także Rada Programowa, do której zaproszeni zostali pedagog i nauczyciel plastyki Halina Żórawińska, psycholog-logopeda Krystyna Zielińska, dr pediatra Piotr Albrecht oraz przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Eksperci brali udział w merytorycznym przygotowaniu zasad funkcjonowania Akademii oraz opracowaniu przyjaznych i dostosowanych do potrzeb różnych grup wiekowych zeszytów ćwiczeń. Maskotką programu jest Miś Haribo – od ponad 85 lat przyjaciel dzieci na całym świecie. Akademia działa także w Internecie, na stronie www.haribo.com, gdzie dostępne są porady ekspertów oraz scenariusze zabaw dla najmłodszych.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.