Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Katrin Lange

Choć mamy wakacje a na uniwersytetach nie ma studentów, trwają przygotowania do nowego roku akademickiego oraz nabór na wspólne kierunki studiów. Ale nie tylko. Dziś obie uczelnie, Viadrinę i Collegium Polonicum odwiedziła Katrin Lange, minister finansów i ds. europejskich Brandenburgii. Rozmawiano o dalszej współpracy uniwersyteckiej.

21 lipca minister finansów i ds. europejskich Brandenburgii, Katrin Lange, wraz z Jobstem-Hinrichem Ubbelohde, sekretarzem ds. europejskich i pełnomocnikiem ds. stosunków polsko-brandenburskich, przyjechali do Frankfurtu i Słubic. Celem ich przyjazdu były odwiedziny na uczelniach po obu stronach Odry: Uniwersytecie Europejskim Viadrina i w Collegium Polonicum.

W murach uniwersytetu we Frankfurcie gości powitali prezydentka Viadriny prof. dr Julia von Blumenthal oraz dyrektor Collegium Polonicum dr Krzysztof Wojciechowski, przedstawiciel władz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Potem wszyscy, rowerami, przyjechali gmachu CP w Słubicach.

Tutaj K. Lange wpisała się do ksiąg pamiątkowych obu uczelni. Zwiedziła również pomieszczenia przygotowane specjalnie dla studentów nowego wspólnego kierunku European New School of Digital Studies. Jest to tzw. co-working space, w której studenci będą tworzyć swoje projekty. 

Land Brandenburgia ma swój udział w finansowaniu tego nowego przedsięwzięcia akademickiego na polsko-niemieckim pograniczu. Pod koniec sierpnia informowaliśmy o tym, że Brandenburgia wesprze EU Viadrina kwotą 4,16 mln euro - Pieniądze te zostaną przeznaczone właśnie na rozwój European New School of Digital Studies (ZOBACZ)

Po zwiedzaniu CP (w tym również odwiedzinach na tarasie widokowym na dachu) przyszedł czas na rozmowy. Ich tematem był rozwój Uniwersytetu Europejskiego Viadrina i Collegium Polonicum, polsko-niemieckiej współpracy uniwersyteckiej oraz aktualnych wyzwań w czasie pandemii koronawirusa.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.