Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

Od 8 do 15 maja potrwa Ogólnopolski Tydzień Bibliotek – ogólnokrajowa akcja promująca czytelnictwo. Z tej okazji niespodzianki dla swoich czytelników przygotowała Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Słubice.

Biblioteka

W tym roku akcja odbywa się pod hasłem „Zasmakuj w bibliotece”. Po raz pierwszy jednak nie będzie możliwy kontakt osobisty – wszystkie wydarzenia będą prezentowane drogą internetową.

Niespodzianki dla czytelników

- Nie spotkamy się w bibliotece, ale zaglądajcie na nasz profil codziennie, a posmakujecie literackich niespodzianek – zachęcają bibliotekarki.

Czego mogą spodziewać się czytelnicy? Będą m.in. książkowa krzyżówka, literatura smaku, teatr Kamishibai (tzw. papierowy teatr) i wiele innych.

Po szczegóły zaprasza na facebookowy profil biblioteki – KLIKNIJ

Bibliotekarskie święto

Warto odnotować, że 8 maja jest jeszcze ważny z innego względu - to Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji życzenia pracownikom biblioteki złożyli burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak i szef rady Grzegorz Cholewczyński.

Niech praca wśród książek daje wam ogrom satysfakcji. Życzymy, aby pasja czytelnicza i zadowolenie z upowszechniania kultury słowa były zawsze ważnym elementem waszej pracy – czytamy na stronie gminy Słubice.

Kiedy otworzą?

Pracownicy biblioteki także pamiętali o święcie. I z tej okazji przekazali swoim czytelnikom ważną deklarację. - Pracowicie świętujemy, aby jak najszybciej spotkać się z wami – napisali. Kiedy to nastąpi? Oby jak najszybciej (więcej do przeczytania TUTAJ).

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.