Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W ostatnich dniach dużo naszych czytelników pyta o ogólnodostępną zabawę sylwestrową oraz pokaz fajerwerków. Sprawdziliśmy - podobnie jak w poprzednich latach, władze gminy nie planują tego typu atrakcji.

Pokaz fajerwerków

Kiedyś nad Odrą popularne były pokazy fajerwerków. Mieszkańcy Słubic i Frankfurtu zbierali się wspólnie w rejonie mostu granicznego i na wałach, podziwiając efektowne pokazy. Czy jest szansa, aby to wróciło?

- Na razie nie planujemy tego typu wydarzeń – wyjaśnia Piotr Tamborski, p.o. dyrektora Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. – Aby zrobić je na odpowiednim poziomie, to koszt co najmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych – dodaje.

Ale nie tylko pieniądze mają tu znaczenie. Pokazy fajerwerków same w sobie budzą w opinii publicznej coraz większe kontrowersje. Chodzi przede wszystkim o aspekt ekologiczny oraz szacunek do zwierząt, szczególnie psów, wyjątkowo wrażliwych na sylwestrowe hałasy.

- To także mamy na uwadze. I nawet zastanawiamy się, czy nie zrezygnować z tradycyjnego pokazu fajerwerków podczas Miejskiego Święta Hanzy, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze wydać w inny sposób. Ale to jeszcze będzie przedmiotem dyskusji. Niewykluczone, że zapytamy o zdanie także samych mieszkańców – podsumowuje P. Tamborski.

A wy jak planujecie spędzić najbliższego Sylwestra? Dajcie znać w komentarzach.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 krs 2019-12-30 12:14
Może pokaz fajerwerków zastąpić iluminacjami światło i muzyk ,pięknie, humanitarnie,taniej (chyba),i ekologicznie

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.