Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Kolejne ciekawe wydarzenie u naszych sąsiadów za Odrą. Tym razem będzie to wernisaż wystawy pt. „Nieznany Modernizm”. Jeśli macie ochotę poznać wyjątkowo oryginalną sztukę, to 27 października koniecznie zajrzyjcie do Hali Ratuszowej Brandenburskiego Muzeum Sztuki Współczesnej we Frankfurcie.

nieznany modernizm

OPIS WYDARZENIA

Z okazji 100-lecia Bauhausu w 2019 r. Brandenburskie Muzeum Sztuki Współczesnej realizuje pięć uzupełniających się wystaw pod tytułem „NIEZNANY MODERNIZM“. Dwie z tych wystaw zostaną pokazane we Frankfurcie nad Odrą - w Hali Ratuszowej i Packhofie, a trzy kolejne w części muzeum mieszczącej się w Cottbus. Całość wystaw przygotowywana jest we współpracy z Galerią BWA w Zielonej Górze i Miejskim Ośrodkiem Sztuki MOSART w Gorzowie Wielkopolskim.

Utopie estetyczne i społeczne w malarstwie, fotografii i wzornictwie lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku – oraz czasem również ich niepowodzenia – to główne aspekty projektu wystawienniczego „NIEZNANY MODERNIZM”. Wystawy odpowiadają na pytania dotyczące artystycznych wyobrażeń, ukazujących związek pomiędzy społeczno-krytycznymi rozważaniami oraz społeczno-reformatorskimi oraz estetycznymi utopiami lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku.

PROGRAM

11:00. Bezpłatny wstęp na wystawę
11:30. Uroczyste otwarcie i powitanie
  • przedstawiciel Ministerstwa Nauki, Badań i Kultury Kraju Związkowego Brandenburgia
  • René Wilke – nadburmistrz Frankfurtu nad Odrą
  • Carsten Jakob – Euroregion Szprewa-Nysa-Bóbr
  • Ulrike Kremeier – dyrektor BLMK
  • oprawa muzyczna: Søren Gundermann
Powitanie i wprowadzenie będą tłumaczone na język polski.

GDZIE I KIEDY

Wystawę „Nieznany Modernizm” można oglądać od 27.10.2019 do 12.01.2020, od wtorku do niedzieli w godz. 11:00 – 17:00. Bilety wstępu w cenie 4,00 / 3,00 € dostępne są w kasie muzeum.

Otwarcie wystawy odbędzie się w niedzielę, 27 października, od godz. 11:00 w Hali Ratuszowej Brandenburskiego Muzeum Sztuki Współczesnej przy Marktplatz we Frankfurcie nad Odrą.

ZOBACZ WIĘCEJ

Informacje o wszystkich wydarzeniach dwumiasta Słubice – Frankfurt nad Odrą znaleźć można w papierowym kalendarzu wydarzeń „bezGRANIC” oraz na stronie internetowej: bezgranic.eu.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.