Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Poetycka propozycja na długi jesienny wieczór… Archiwum Karla Dedeciusa przy Collegium Polonicum w Słubicach zaprasza na otwarcie wystawy „Mecenasie i ciemiężco”, składającej się z listów Zbigniewa Herberta do tłumacza. Przy muzyce będzie je czytać aktor Arkadiusz Porada.

ksiazki

Wystawa korespondencji słynnego polskiego poety powstała dla uczczenia 95. rocznicy urodzin poety. Prezentuje listy, rysunki i manuskrypty Zbigniewa Herberta pochodzące ze spuścizny Karla Dedeciusa, która znajduje się w archiwum jego imienia, mieszczącym się w Collegium Polonicum w Słubicach.

- Zbigniew Herbert był jednym z najbardziej znaczących polskich poetów XX wieku i jednym z najbardziej cenionych przez niemieckich czytelników polskich autorów – podkreśla dr Agnieszka Brockmann, kierowniczka biblioteki CP.

Uroczyste otwarcie wystawy uświetni prezentacja listów poety do tłumacza, które przeczyta aktor Arkadiusz Porada do muzycznego akompaniamentu w wykonaniu grającej na wiolonczeli Regine Daniels-Stoll. Listy będą zaprezentowane w j. polskim, zostaną także udostępnione gościom w tłumaczeniu na j. niemiecki.

Wystawę będzie można oglądać do 31 marca 2020 roku w godzinach otwarcia Biblioteki Collegium Polonicum. Wstęp wolny.

Termin: 29.10.2019, godz. 18. Miejsce: czytelnia biblioteki Collegium Polonicum.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.