Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Słubicach szczególnie zaprasza w swoje progi najmłodszych. Choć nie potrafią jeszcze samodzielnie czytać, mogą wypożyczyć książeczki, a do ich czytania namówić rodziców. Każdy z nich dostanie czytelniczą wyprawkę i naklejki do specjalnej karty.

pierwsza czytanka

Słubicka biblioteka bierze udział w ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne pt. „Mała książka – wielki człowiek”.

Akcja skierowana jest do przedszkolaków z roczników 2013-2016 i ich rodziców. Ma zachęcić ich do odwiedzania biblioteki i wspólnego czytania.

Każde dziecko w tym wieku, które po 19 września odwiedzi bibliotekę, otrzyma tzw. wyprawkę czytelniczą. – Dzieci znajdą w niej wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika – wyjaśniają nasze bibliotekarki. Do tej karty będzie można wklejać specjalne naklejki, które będą nagrodą za wypożyczenie książki w bibliotece. Ci, którzy nazbierają 10 naklejek, dostaną specjalny dyplom.

W wyprawce znajduje się też coś dla rodziców – broszura informacyjna przypominająca o tym, jak ważną rolę pełni czytanie książek w rozwoju dziecka i jakie korzyści wynikają z częstego odwiedzania biblioteki.

Udział w projekcie jest bezpłatny.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.