Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Już po raz ósmy nad Odrą odbędzie się międzynarodowy festiwal teatralny OSTHAFEN. Tegorocznej edycji przyświeca hasło „Cyrk życia”. Na widzów z Polski i Niemiec czeka wiele rozmaitych wydarzeń.

osthafen 2019_2

Skąd pomysł na takie właśnie hasło? - Teatr lalek ma, podobnie jak cyrk, swoje korzenie w teatrze wędrownym i jest formą sztuki, której techniki i umiejętności są przekazywane z pokolenia na pokolenie – wyjaśnia Arkadiusz Porada z Theater des Lachens we Frankfurcie.

Jak podkreślają organizatorzy, festiwal w takiej formie daje możliwość inspirującej współpracy pomiędzy poszczególnymi artystami, teatrami i oczywiście publicznością. A ta będzie miała w czym wybierać.

Impreza rozpocznie się 19 września i potrwa aż cztery dni. Oprócz klasycznych spektakli, które odbędą się zarówno w Theater des Lachens jak i Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury, przygotowano wiele wydarzeń towarzyszących. Będą m.in. warsztaty lalkarskie oraz festiwalowe party.

POBIERZ PROGRAM

Organizatorzy tak układali program, żeby widzowie w każdym wieku znaleźli coś dla siebie. Ceny biletów są zróżnicowane i zależą od rodzaju wydarzenia (od 3 do 22 euro). Można też nabyć karnet festiwalowy, który upoważnia do wejścia na wszystkie imprezy (50 euro).

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.theaterdeslachens.de.

osthafen 2019

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.