Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Zbliża się już 22. edycja Polsko-Niemieckiego Festiwalu UNITHEA. Jej tematem w tym roku będą nowe wizje przyszłości. Organizatorzy zapowiadają, że podczas festiwalowych dni będzie dystopijnie, utopijnie, technologicznie i elektronicznie!

spektakl unithea_bg

„Jest już za 5 12! Najwyższa pora!?” – tak brzmi motto tegorocznego festiwalu teatralnego UNITHEA, który odbędzie się w dniach 27-30 czerwca.

Podczas tegorocznej edycji, za pomocą licznych spektakli teatralnych, koncertów, performance’ów tanecznych czy wystawy przedstawimy wam różne wizje przyszłości – zachęcają organizatorzy.

Jak podkreslają sami artyści, będą szukać odpowiedzi na pytania związane z przyszłością, kreślić różne scenariusze, a także zastanawiać się nad tym, co motywuje ludzi do tworzenia lepszego świata. Jednym z najważniejszych elementów programu będą spektakle teatralne.

Pierwszy z nich nosi tytuł „Technologia jest Istotą” i zaplanowano go 27 czerwca o godz. 18.30 w foyer Kleist Forum. - Spektakl ten za pomocą technologii cyfrowej przeniesie nas do świata techniki i poruszy kwestię relacji między człowiekiem a maszyną – wyjaśniają organizatorzy. I zapowiadają mocne widowisko!

Kolejny to „Revolution - alles wird gut", który opowiada o przemianie realności w Utopię. Obejrzeć będzie go można 28 czerwca o godz. 20.30, również w Kleist Forum. Trzeci, pt. Extraleben - "0 Protokolle", opowiada o katastrofie, i tym, jak ludzkość usiłuje się z niej wyrwać... Odbędzie się 29 czerwca o godz. 20 w Kleist Forum.

Szczegółowy program całego festiwalu już niebawem ukaże się na www.unithea.eu.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.