Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Za nami XX Powiatowy Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży, którego organizatorem była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Cybince. Na scenie zaprezentowały się trzy grupy teatralne – oraz jedna poza konkursem. Wszystkie zebrały gromkie brawa!

cybinka pro_arte

Festiwal ten jest częścią Lubuskiej Gali Teatralnej PRO ARTE prowadzonej przez Regionalne Centrum Animacji Kultury. Eliminacje powiatowe w Cybince odbyły się 25 kwietnia.

Występy młodych artystów przyszli podziwiać przedstawiciele lokalnych władz: burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk, sekretarz gminy Sebastian Łukaszewicz oraz Wojciech Obremski i Ewelina Górska ze słubickiego starostwa.

Na scenie zaprezentowały się trzy zespoły: grupa teatralna Zespołu Szkół w Rzepinie, grupa "Trzynastka" ze Szkoły Podstawowej w Białkowie oraz grupa "Misz-Masz" z Miejskiego Domu Kultury w Rzepinie.

Wszyscy wystąpili niczym profesjonalni aktorzy – mieli kostiumy, zadbali o scenografię i rekwizyty. I ani trochę nie bali się sceny! Widać było, że w przygotowania włożyli wiele wysiłku, pracy i pasji.

cybinka pro_arte2

Aktorskie popisy oceniało jury, które stworzyli: przedstawiciel RCAK Kinga Rosińska, szefowa Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Cybince Ewelina Skórska i dyrektor biblioteki w Cybince Grażyna Łyżwińska. Po burzliwej naradzie jurorki zdecydowały, że powiat słubicki podczas finałów wojewódzkich będą reprezentować dwie grupy: z Zespołu Szkół w Rzepinie i „Trzynastka” z Białkowa.

Poza konkursem zaprezentowała się grupa podopiecznych ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Pod Słońcem” w Bieganowie – która zdobyła gromkie brawa. Otrzymali oni specjalne upominki od starosty Leszka Bajona.

Przed laureatami etap wojewódzki, który odbędzie się w dniach 15 -16 maja w Nowej Soli. Trzymamy kciuki!

[fot. Starostwo Powiatowe w Słubicach]
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.