Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Czy umielibyście rozpoznać kościoły w różnych miejscowościach naszego powiatu? W Galerii Małej odbył się wernisaż fotografii pokazujących właśnie świątynie, znajdujące się w niedaleko nas. Autorem zdjęć jest frankfurtczyk Horst Drewing.

Horst Drewing

Wernisaż wystawy odbył się 7 lutego w Galerii Małej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Horst Drewing jest amatorem – choć fotografowaniem zajmuje się od 14 roku życia. W jej rozwijaniu wspiera go zaprzyjaźniony z nim od 40 lat frankfurcki mistrz fotografii Winfried Mausolf.

Jego pasją jest fotografowanie krajobrazów. Ale w ostatnim czasie zauroczyły go budynki, a dokładniej mówiąc – kościoły. Dlatego odwiedził wiele miejscowości w powiecie słubickim i sportretował znajdujące się w nich świątynie. Tak właśnie powstała najnowsza wystawa.

Pomysł doceniła Anna Panek-Kusz, która udostępniła na wystawę Galerię Małą. Podkreślała wartość artystyczną fotografii i trud, jaki zadał sobie autor, żeby w odpowiednim świetle zrobić zdjęcia poszczególnym budynkom.

Na wernisaż przybyło wielu gości. Wśród nich byli m.in. burmistrz Mariusz Olejniczak i jego zastępczyni Adriana Dydyna-Marycka.

Wielokrotnie bywałem na przykład w kościele w Cybince, znam dobrze tę budowlę, a jednak patrząc na zdjęcie, zastanawiałam się, gdzie je zrobiono – przyznał burmistrz oglądając jedną z fotografii. Także pozostali oglądający podkreślali piękno i oryginalne ujęcia widzianych nieraz codziennie kościołów.

Jesteście ciekawi tych fotografii? Wystawę w Galerii Małej można oglądać do końca lutego. A poniżej fotorelacja z wernisażu.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.