Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Już po raz 10. w grudniu będą otwierały się okienka Aktywnego Kalendarza Adwentowego! Od pierwszego do ostatniego dnia adwentu na mieszkańców Słubic i Frankfurtu czekać będą różne wydarzenia – będzie okazja piec, gotować, śpiewać, słuchać bajek, a nawet… odpocząć na plaży. Zobaczcie co, gdzie i kiedy!

Kalendarz Adwentowy

Przygotowania do świąt to nie tylko porządki, prezenty i gotowanie. Od 10 lat czas przygotowań do Bożego Narodzenia uprzyjemniają mieszkańcom dwumiasta różne wydarzenia, pomagające wyczarować magię świąt. I uprzyjemniające czas oczekiwania...

Na sportowo i baśniowo

Co kryje jubileuszowa edycja kalendarza? Kalendarz rozpocznie się na sportowo – na słubickim lodowisku. 1 grudnia w godz. 15-18 Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na szaleństwa na łyżwach. Na gości czekać będą przedstawiciele władz obu miast, a na rozgrzewkę zaśpiewa słubicko-frankfurcki chór „Kukułeczki’s”.

Organizatorzy zapewniają darmowy transport. O godz. 14.30 autobus zabierze chętnych z przystanku Magistralle przy Karl-Marx-Straße o godz. 14.30, a o 14.40 podjedzie po czekających po polskiej stronie przed Collegium Polonicum.

Co ważne, łyżwy tego dnia będzie można wypożyczyć za darmo. Chętni będą mogli wziąć udział w konkursach, m.in. w wyścigach. A na zakończenie zostanie rozegrany polsko-niemiecki mecz hokeja.

Kolejne dni to kolejne adwentowe propozycje. Na przykład 7 grudnia na świąteczną inscenizację opartą na motywach „Królowej Śniegu” i koncert swoich uczniów zaprasza do Collegium Polonicum Społeczna Niepubliczna Szkoła Muzyczna. Będzie też bożonarodzeniowy jarmark.

A może na plażę?

Coś dla spragnionych wakacji: 12 grudnia od godz. 15 przy Brunnenplatz (obok wejścia do Oderturmu) działać będzie Zimowa Plaża. Klub studencki AStA z Viadriny wraz z Loge 8 zapowiada, że porwie uczestników w letnią porę roku przy jacuzzi, koktajlach i polsko-niemieckich miksach muzycznych.

Gmina Słubice zaprasza do odwiedzin w zagrodzie reniferów, które zaparkują na deptaku przy ul. Jedności Robotnicze (pewnie po drodze na biegun północny). Renifery będą czekać na gości 14 grudnia w godz. 16-18. Oczywiście, będzie z nimi również Mikołaj! W tym czasie pobliska biblioteka zaprasza na warsztaty plastyczne – gdzie będzie można własnoręcznie wykonać wspaniałe ozdoby choinkowe.

Preludium i trochę jazzu

A 18 grudnia o godz. 17 i 19.30 w Forum Kleista we Frankfurcie odbędzie się Preludium Bożonarodzeniowe (szerzej pisaliśmy o tym już nieco wcześniej). Co tym razem przygotowali nasi artyści? To niespodzianka, o której przekonamy się podczas przedstawienia…

Kolejny dzień to koncert nieco innej muzyki - 19 grudnia o godz. 17 w Hali Koncertowej we Frankfurcie zabrzmi polsko-niemiecki bożonarodzeniowy jazz. Wystąpi Brandenburska Orkiestra Państwowa z Frankfurtu nad Odrą, koncert jest oczywiście darmowy, jak wszystkie atrakcje z adwentowego kalendarza.

Wspólne kolędowanie

20 grudnia będzie czas na śpiewanie – oczywiście kolęd. To trzecie polsko-niemieckie kolędowanie wzdłuż Odry wspólnie z frankfurckimi i słubickimi chórami. Muzycy już dziś zapraszają do aktywnego śpiewania!

Czas adwentu zakończy się 24 grudnia wspólną pasterką – która odbędzie się w kościele Św. Ducha o godz. 22.

---

To oczywiście nie wszystko co będzie dziać się przez cały grudzień po obu stronach granicy. Program jest bogaty i zapowiada się ciekawie. Szczegóły w załączonej ulotce.

ZOBACZ PROGRAM

Portal Słubice24 objął jubileuszowy Aktywny Kalendarz Adwentowy swoim patronatem medialnym. Będziemy na bieżąco informować o kalendarzowych wydarzeniach.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.