Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Tak młodzież czuje teatr! Zainspirowali się klasyką, czyli „Romeo i Julią”, ale opowiedzą ją po swojemu. Młodzi słubiczanie ze swoimi rówieśnikami z Niemiec wystąpią na deskach Kleist Forum w sztuce pt. "!?Wielkie uczucia/Große Gefühle!?". Jutro oficjalna premiera, a po niej kolejne przedstawienia.

kleist uczucia_big

Artystyczna przygoda z klasyką dla naszej młodzieży zaczęła się w styczniu tego roku. Wtedy ruszył polsko-niemiecki projekt edukacyjny Brandenburskiej Orkiestry Państwowej we Frankfurcie, do którego muzycy zaprosili młodych ludzi z Polski i Niemiec.

Na scenie w Kleist Forum wystąpi ponad 300 polskich i niemieckich aktorów. Są wśród nich m.in. uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Słubicach, Społecznej Niepublicznej Szkoły Muzycznej, Zespołu Szkół z Rzepina i oczywiście Gimnazjum im. Karla Liebknechta z Frankfurtu. Sztuka nosi tytuł „"!?Wielkie uczucia/Große Gefühle!?".

O czym opowiada? - Scenariusz przedstawienia powstał na podstawie tekstów samych uczniów inspirowanych sztuką „Romeo i Julia”, a muzycznie ilustrowany będzie muzyką Sergiusza Prokofiewa do baletu o tym samym tytule – wyjaśnia Dorota Rutka, koordynatorka projektu ze słubickiego ogólniaka.

Uczniowie bardzo wiele czasu spędzili na próbach. I włożyli w przygotowania wiele wysiłku. - Tańczyli, poprawiali swoją grę aktorską, nagrywali filmy uzupełniające przedstawienie, przymierzali kostiumy lub brali miary do ich przygotowania – wszystko po to, aby szykowane przedstawienie było „zapięte na ostatni guzik” i wypadło jak najlepiej – opowiada D. Rutka. A ich starania wspierał profesjonalny zespół złożony z choreografów, pedagogów teatralnych, kostiumologów, specjalistów od efektów specjalnych.

Wszystkim przedstawieniom towarzyszyć będzie muzyka na żywo - wydarzenie uświetnią muzycy Brandenburskiej Orkiestry Państwowej we Frankfurcie oraz dzieci i młodzież grające na instrumentach i tworzące wspólną orkiestrę.

Dziś efekty ich artystycznej pracy można było zobaczyć podczas próby generalnej otwartej dla publiczności. A wielkie premiera czeka nas w sobotę o godz. 14:00, oczywiście w Kleist Forum. Poniżej pełen harmonogram przedstawień.
  • premiera – 28 kwietnia, godz.14:00
  • II przedstawienie – 28 kwietnia, 17:00
  • III przedstawienie – 29 kwietnia, 15:00
Bilety na przedstawienia są do kupienia w kasie Kleist Forum. Cena: 12 euro dorośli, 4 euro dzieci, 24 euro bilet rodzinny. Uwaga, ilość miejsc ograniczona.

A jak było na próbach? Poniżej zdjęcia udostępnione naszej redakcji przez D. Rutkę.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.