Prowincja zaprasza miłośników jazzu, muzyki filmowej oraz ludowej na koncert grupy Jacofon. To polsko-niemieckie trio, które w swojej twórczości przekracza granice zarówno te geograficzne, na Odrze, jak i te pomiędzy gatunkami muzycznymi.

jacofon

Jacofon tworzą: Jacek Fałdyna (gra na saksofonie i klarnecie), Søren Gundermann (gra na pianinie i gitarze) oraz Thomas Strauch (bas i perkusja).

Grupa istnieje od 5 lat. Jak zapewniają organizatorzy, koncert tego zespołu to pełen humoru muzyczny dialog nowoczesnego jazzu, swingu, funku i muzyki świata. Obok własnych kompozycji grają utwory muzyki filmowej, standardy jazzowe i piosenki ludowe, które są dla nich punktem wyjścia do improwizacji.

Zespół koncertuje w halach, kameralnych klubach, w teatrach, festiwalach, kościołach, a także podróżuje "pociągiem kulturalnym" na trasie Berlin-Wrocław.

Termin: 1.09.2017, godz. 20.00. Miejsce: Klub Prowincja, wstęp wolny.