Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Za nami spotkanie z Grzegorzem Miecugowem, znanym dziennikarzem i publicystą, a także pisarzem. 25 maja współautor słynnego "Szkła kontaktowego" spotkał się z mieszkańcami Słubic w miejskiej bibliotece.

Grzegorz Miecugow

Spotkanie zostało zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Słubice w ramach znanego doskonale słubickim czytelnikom Dyskusyjnego Klubu Ksiażki. Swojego finansowego wsparcia wydarzeniu udzialił Instytut Książki.

Kim jest gość słubickiej biblioteki? Grzegorz Miecugow urodził się w 1955 roku w Krakowie. Pracę zaczynał w warszawskim Teatrze na Rozdrożu, potem pracował w radiowej Trójce. Przygodę z telewizją zaczął od "Wiadomości" w telewizyjnej Jedynce, a następnie współtworzył Fakty TVN. Prowadził pierwszą polską edycję reality show Big Brother, a także pracował przy zakładaniu kanału informacyjnego TVN24. Ze stacją TVN jest związany do dziś jako prowadzący programów "Szkło kontaktowe" i "Inny punkt widzenia". Jest autorem książek "Inny punkt widzenia", "Kontaktowi, czyli szklarze bez kitu", "Przypadek" oraz "Trójka do potęgi". Prowadzi też zajęcia dla studentów dziennikarstwa.

Nietrudno było zgadnąć, że wizyta postaci znanej od lat milionom widzów, nie będzie należeć do nudnych i sztampowych. Grzegorz Miecugow okazał się prawdziwym gawędziarzem, racząc zgromadzoną publiczność mnóstwem anegdot i zakulisowych historii. Dużą wesołość wzbudziła ta o "siusianiu na kanapie", związana z polską noblistką Wisławą Szymborską. Wspomniał także o swoich dotychczas napisanych książkach, zapraszając do ich lektury.

W rozmowie z prowadzącą spotkanie Martą Szymańską-Ptak z telewizji HTS mówił jednak nie tylko o swojej pracy. W jego opowieściach nie brakowało nawiązań do współczesnego życia kulturalnego, społecznego czy politycznego. Szczególnie o to ostatnie chętnie wypytywali go uczestnicy czwartkowego spotkania.

Rozmowy i dyskusje trwały blisko dwie godziny. Po ich zakończeniu nie obyło się oczywiście bez pamiątkowych fotek z gościem. Do Grzegorza Miecugowa ustawiła się także spora kolejka chętnych po upragiony autograf.

- Pytań nie było końca, można tak było „przegadać” z naszym gościem cały wieczór! Aż żal było się rozstać. Grzegorz Miecugow wywarł ogromne wrażenie i sympatię wśród zebranych na spotkaniu czytelników i mieszkańców Słubic. Zaintersowanym przypominamy, że książki słynnego dziennikarza są dostępne w naszej bibliotece. Zachęcamy do ich lektury - podsumowali organizatorzy.

My także byliśmy obecni na spotkaniu z naszym redakcyjnym obiektywem. Poniżej fotorelacja.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.