Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Podsumowano konkurs ekologiczny organizowany przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Słubicach. W akcji brały udział dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli. Od początku roku zebrały razem 26 590 kg surowców wtórnych - plastiku i makulatury.

W konkursie wzięło udział ponad 2 tys. dzieci z 13 placówek. W kategorii przedszkoli odpady najlepiej zbierały maluchy z "Jarzębinki". Tuż za nimi uplasowały się dzieci z "Super Dziecka" i "Pinokia". Wśród podstawówek najwięcej surowców wtórnych mieli na swoim koncie uczniowie Szkoły Podstawowej w Kunowicach, SP Euregio i Społecznej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej.

Szczególnie imponująca jest statystyka zbiórki. Jak podała rzeczniczka Urzędu Miejskiego Beata Bielecka, w "Jarzębince" jedno dziecko uzbierało średnio 34,6 kg odpadów, w "Super Dziecku" ponad 30 kg, a w "Pinokio" blisko 28 kg. W SP Kunowice jeden uczeń dostarczył ponad 31 kg odpadów, w "Euroregio" prawie 28 kg, a w szkole muzycznej blisko 18 kg.

Jak podkreśla prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Ireneusz Woźniak, to ponad dwa razy tyle, co w ubiegłym roku, kiedy miała miejsce pierwsza edycja konkursu.

Szefowi PUK najbardziej zaimponowała zacięta rywalizacja wśród przedszkolaków, gdzie do samego końca nie było wiadomo, kto zwycięży. Do tych, którzy wypadli najlepiej trafiły nagrody. Dzieci dostały m.in. sprzęt audiowizualny, zestawy do nauki i sprzęt sportowy.

Organizatorami konkursu byli PUK oraz ZUO International. Przedsięwzięcie odbywało się pod patronatem burmistrza Słubic Tomasza Ciszewicza.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.