Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Dziś odbyły się pierwsze uroczyste sesje rad miejskiej i powiatowej kadencji 2014-2018. Radni zadecydowali o obsadzie kluczowych stanowisk w gminie oraz powiecie.

szefowie rady

Nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Słubicach wybrano Mariusza Olejniczaka (wiceprzewodniczący poprzedniej kadencji). Jego zastępcami zostali Maria Skalniak oraz Jarosław Sadowski (ds. wsi). Cała trójka to radni z Komitetu Wyborczego Wyborców Tomasza Ciszewicza.

Podczas sesji Rady Miejskiej odbyło się także uroczyste zaprzysiężenie burmistrza (a wcześniej samych radnych). Tomasz Ciszewicz podziękował za wybór oraz obiecał dalsze działania na rzecz rozwoju Słubic. Zapowiedział także opublikowanie szczegółowych informacje w sprawie faktycznego zadłużenia gminy. Zapytany przez nas o stanowisko wiceburmistrza, powiedział, że na razie jeszcze nie podjął decyzji w tej sprawie.

Wypowiedź burmistrza Tomasza Ciszewicza po zaprzysiężeniu (03:57)
{play}mp3/2014/ciszewicz_zaprz.mp3{/play}

W dalszej części sesji wybrano składy poszczególnych komisji.

Komisja Sfery Socjalnej: Maria Skalniak, Krystyna Baczyńska, Ewa Chustecka, Daniel Szurka, Waldemar Dutkiewicz (przewodniczący).

Komisja Rozwoju Gospodarczego: Piotr Kiedrowicz, Damian Półtorak, Piotr Gołdyn, Bernard Jasiewicz, Jarosław Sadowski, Grzegorz Cholewczyński (przewodniczący).

Komisja Rewizyjna: Rafał Mazurek, Andrzej Jerzmanowski, Józef Grabowski (przewodniczący).Nowe władze wybrano także w powiecie słubickim. Starostą został Piotr Łuczyński (dotychczasowy wiceburmistrz Słubic), a wicestarostą Tomasz Stupienko (dotychczasowy wiceprezes SOSiR-u). Skład zarządu powiatu uzupełnili członkowie społeczni: Tomasz Pisarek (KW PO), Ryszard Chustecki (KW PSL) oraz Leszek Bajon (szef powiatowej Platformy Obywatelskiej).

Przewodniczącym Rady Powiatu wybrano Wiesława Kołoszę, a jego zastępcami Marię Palichleb (oboje KW Powiat Samorządowy 2014) oraz Witolda Bocheńskiego (KW PO).

Komentarze   

#1 Kalina 2014-12-01 20:51
Żargonem politycznym:ulożylismy sie,aczkolwiek bylo trudno:)Gdyby chcieli cos obywatele,to w razie "W",są sądy;)Sądy działają zgodnie z terminarzem,więc moze da się nic nie wskórać,obywatelu...
#2 marks 2014-12-02 07:03
Jeszcze kilka intratnych stołeczków zostało.
#3 Graendail 2014-12-02 12:27
Polityka TKMu wiecznie żywa, tak? :P
#4 Twoja trauma 2014-12-02 17:00
koalicja Ciszewiczka poczuła się mocna i wzięła trzy stołki w radzie
zapomniała ze oprócz nich są też inni radni (9 do 6)
wg zasag demokracji jedno wice powinni mieć też ludzie spoza ekipy rządzącej
nawet w sejmie opozycji daje sie wicemarszałków
arogancja władzy nie zna granic
klasyczny TKM!!!
Sadowski ekspertem w sprawach wsi? to jakiś żart chyba
#5 wolanin 2014-12-02 20:29
paCZe na te foty i sie zastanawiam kto wybrał tych wypłoszy :cry:
mój faworyt to foto nr 13 :)
#6 kacper13 2014-12-02 21:47
Każdy z radnych może zgłaszać kandydatów na przewodniczącego i na wice. Ci od Cieszewicza zgłaszali swoich, tu sprawa jasna bo niby czemu mają zgłaszać innych, ale nikt z pozostałych nie zgłosił kogoś innego, a nawet później w głosowaniach było po 15 głosów za, więc nawet nikt spoza ekipy Ciszewicza nie zagłosował przeciw. To jak mieli wybrać kandydata, którego nikt nie zgłosił. Pozostała 6 tak się boi odezwać publicznie? Wiadomo, że na 99% nic by nie ugrali, ale oni nawet nie próbowali grać. Wszystko w tym temacie. Pozdrawiam
#7 marks 2014-12-02 22:27
Się nam trafiła Drużyna Pierścienia, nie ma co.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.