Słubiccy policjanci mają nową broń w walce z nietrzeźwymi kierowcami. 26 czerwca oficjalnie zostały przekazane dwa nowe alkotesty zakupione ze środków gminy Słubice.

Alkotest to szybkie i proste w obsłudze narzędzie to badania na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Wyróżnia się krótkim czasem oczekiwania na kolejny pomiar. Jego główną zaletą jest możliwość pomiaru stężenia alkoholu w pomieszczeniach.

alkotesty

- Sprzęt jest kolejnym narzędziem do walki z plagą polskich dróg, jakimi są nietrzeźwi kierowcy, a doposażenie policjantów w nowoczesny sprzęt to inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców. Alkotesty będą wykorzystywane przez policjantów pełniących służby na terenie gminy Słubice - poinformował Urząd Miejski w Słubicach.