Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
6 czerwca 2013 roku w godzinach 10.00 – 16.00 w siedzibie IHK-Ostbrandenburg GmbH (Izba Przemysłowo-Handlowa Wschodniej Brandenburgii) odbędzie się konferencja pod hasłem "Rozwój biznesu w polsko-niemieckim regionie przygranicznym. Zakładanie działalności gospodarczej, inwestycje i współpraca w Brandenburgii (D) i Województwie Lubuskim (PL)".

icob konferencja

Spotkanie organizowane jest w ramach współpracy Gminy Słubice z Investor Center Ostbrandenburg GmbH, realizujących projekt finansowany ze środków unijnych "Wspólna sieć współpracy wspierająca osiedlanie nowych przedsiębiorstw oraz inwestycji w polsko-niemieckim regionie przygranicznym".

Konferencja skierowana jest do osób zamierzających podjąć działalność gospodarczą oraz do małych i średnich przedsiębiorstw po polskiej i niemieckiej stronie granicy, które rozważają rozwój swojego biznesu poprzez wejście na rynek polski lub niemiecki.

Mile widziane są firmy, które zamierzają podjąć się realizacji nowego przedsięwzięcia inwestycyjnego i w ten sposób stworzyć nowe miejsca pracy w polsko-niemieckim regionie przygranicznym. Zalety widoczne są gołym okiem: szybki dostęp do infrastruktury transportowej, wielojęzyczna kadra pracownicza, różnorodne możliwości finansowania, dofinansowania oraz ułatwień przy realizacji inwestycji na nowych rynkach.

Podczas odbywającej się konferencji głos zabiorą eksperci przedstawiający tematy ściśle związane z tematyką inwestycji transgranicznych. Uczestnicy uzyskają informacje o możliwości korzystania ze środków pomocowych do końca 2013 roku oraz o założeniach na kolejne lata.

Przedstawione zostaną zasady finansowania inwestycji w Polsce i w Niemczech oraz procedury związane z zakładaniem działalności gospodarczej po obu stronach Odry, jak również możliwości uzyskania wsparcia decydując się na realizację nowej inwestycji. Uczestnicy dowiedzą się o kwestiach prawnych związanych z zakładaniem działalności gospodarczej, zakładaniem spółki z o.o. oraz o związanych z tą kwestą aspektach podatkowych i ewentualnych zagrożeniach, na które można napotkać.

Przedsiębiorcy zapoznają się również z kwestią podejmowania pracy transgranicznej w Polsce i w Niemczech oraz informacjami dotyczącymi tematyki nostryfikacji kwalifikacji zawodowych.

Na zakończenie konferencji będzie możliwość prowadzenia indywidualnych rozmów z prelegentami poszczególnych tematów.

Zgłoszenia udziału w konferencji :www.businesslocationnetwork.com. Na stronie dostępne są również szczegółowe informacje oraz program. Wstęp jest bezpłatny.

[ogłoszenie]
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.