Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Adriana Dydyna-Marycka została zastępczynią burmistrza Międzyrzecza

Adriana Dydyna-Marycka, zastępczyni burmistrza Słubic za kadencji Mariusza Olejniczaka, dalej będzie pracować w administracji samorządowej, ale na terenie innej lubuskiej gminy. Została zastępczynią burmistrza Międzyrzecza Remigiusza Lorenza.

A. Dydyna-Marycka zastąpiła na tym stanowiski Agnieszkę Śnieg, która pod koniec kwietnia br. zrezygnowała z pracy w urzędzie. Jak podaje gmina Międzyrzecz, nowa zastępczyni będzie zajmować się głównie inwestycjami i planowaniem przestrzennym.

Jak skomentował tę nominację burmistrz R. Lorenz? - Wybór pani Adriany na stanowisko mojego zastępcy nie jest przypadkiem. Od kilku lat obserwuję jej dokonania w samorządzie. Jej doświadczenie i dotychczasowa osiągnięcia są gwarancją dalszego rozwoju miasta i gminy Międzyrzecz, co jest bardzo ważne w okresie pozyskiwania rządowych i unijnych dotacji. Swoje sukcesy zawdzięcza pracy, a nie politycznym koneksjom. W karierze samorządowej awansowała od inspektora przez kierownika do zastępcy burmistrza – twierdzi burmistrz Międzyrzecza.

Nowa zastępczyni burmistrza podkreśla, że Międzyrzecz ma ogromny potencjał. - Przykładem jest otwarty pod koniec minionego roku Międzyrzecki Park Przemysłowy Numer Dwa, gdzie na inwestorów czekają działki o łącznej powierzchni ponad stu hektarów. Kolejnym atutem są tereny między Jagielnikiem i południowym węzłem obwodnicy, które na początku tego roku zostały włączone do granic administracyjnym miasta, gdzie ma powstać między innymi centrum logistyczno-magazynowe. To praca dla międzyrzeczan, ale także dodatkowe podatki, które miasto będzie mogło przeznaczyć na inwestycję i poprawę jakości życia mieszkańców – zapowiada A. Dydyna-Marcyka.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 sabot 2024-05-24 22:10
No i już wiadomo. Grupa Olejniczaka zaproponowała wynagrodzenie burmistrzyni, na poziomie minimalnym (80%) dla tego stanowiska, po argumentach niektórych radnych, ostatecznie na poziomie 90% max stawki, zupełnie nie doceniając jej ścieżki zawodowej i osiągnięć To dyskryminacja kobiety.
Nie byli tacy skąpi, fundując byłej zastępczyni 4 miesięczny okres wypowiedzenia od 2.05 - 31.08. Patrz ZARZĄDZENIE NR 1558/2024 BURMISTRZA SŁUBIC z dnia 2 maja 2024 r.
Jeżeli zwolniono byłą zastępczynię z obowiązku świadczenia pracy, to może otrzymywać podwójne wynagrodzenie, z tytułu nowej i starej pracy.
#2 Graendail 2024-05-28 18:23
Wolałbym nie komentować, ale zastanawiam się, czy nie należy przez to rozumieć, że jedna ze słubickich firm przejmie teraz rynek naprawy dróg w Międzyrzeczu i zacznie otrzymywać zlecenia suto opłacane z budżetu tamtego miasta? W sumie to jednak dziwi mnie taka decyzja tamtejszych władz, bo jak dla mnie nie ma podstaw, żeby fajerwerkami świętować dokonań i poczynań ostatniej kadencji w Słubicach. Raczej wprost przeciwnie.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.