Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Spotkanie burmistrzyni z mieszkańcami ul. Witosa

Wracamy do tematu remontu ul. Witosa i planowanej w związku z tym wycinki drzew, o czym pisaliśmy w kwietniu. 15 maja nowo wybrane władze Słubice spotkały się z tamtejszymi mieszkańcami. Padła deklaracja, że wycinki nie będzie.

O sprawie pisaliśmy w połowie kwietnia w naszym spacerkowym cyklu (ZOBACZ). Wtedy jedna z mieszkanek napisała do nas o planowanej wycince drzew - ZOBACZ. Informacja ta bardzo poruszyła naszych czytelników.

Krótko po wyborach nowa burmistrzyni Marzena Słodownik zapowiedziała w wywiadzie, który z nią przeprowadziliśmy, że jedną z pierwszych spraw, jakimi się zajmie, będzie właśnie remont ul. Witosa i planowana wycinka drzew (ZOBACZ).

15 maja zaprosiła mieszkańców na spotkanie, na którym poinformowała, że drzewa nie będą wycięte. Towarzyszył jej zastępca Tomasz Stefański oraz Marek Żurek, naczelnik wydziału inwestycji i drogownictwa UM Słubice.

- Burmistrzyni wyjaśniła, że na pewne decyzje jest już za późno, ale urzędnicy postarają się spełnić oczekiwania, które wyrazili mieszkańcy ul. Witosa. Chodzi nie tylko o drzewa, ale też lokalizację pasów zieleni i innych spraw, które są dla nich ważne – poinformowała gmina.

Przebudowa ul. Witosa ma rozpocząć się lada moment i będzie realizowana etapami. Remont pierwszego odcinka drogi ma potrwać około pół roku. Wykonawcą będzie firma Strabag,

W ramach inwestycji będzie wymiona nawierzchnia drogi, powstaną nowe chodniki, zamontowane zostaną też energooszczędne lampy ledowe. Inwestycja będzie kosztować 2,9 mln zł, z czego blisko 2 mln zł pochodzi Rządowego Funduszu Polski Ład.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.