Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Tomasz Stefański zostanie wiceburmistrzem Słubic

Nowo wybrana burmistrzyni Słubic Marzena Słodownik podjęła pierwszą decyzję kadrową. Jej zastępcą zostanie Tomasz Stefański.

M. Słodownik przekazała tę informację naszej redakcji dzisiaj, podczas przeprowadzania wywiadu, który już niebawem ukaże się na naszej stronie.

Tomasz Stefański to członek jej sztabu wyborczego i w ostatnich wyborach samorządowych kandydat na radnego z okręgu w Kunowicach.

Ma wieloletnie doświadczenie z pracy w samorządzie. Jako pracownik i dyrektor Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury współorganizował wiele wydarzeń w Słubicach, w tym Miejskie Święto Hanzy czy festiwal transVOCALE. Pracował również w Starostwie Powiatowym w Słubicach, gdzie zajmował się projektami i funduszami europejskimi.

Tomasz Stefański pochodzi z Jarocina. Jest absolwentem Uniwersytetu Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Przez wiele lat prowadził własną działalność gospodarczą, był założycielem studia graficznego Piktogram. Działał w strukturach rozmaitych organizacji pozarządowych po obu stronach Odry. Aktualnie jest rzecznikiem prasowym Collegium Polonicum w Słubicach.

Jako wiceburmistrz Słubic Tomasz Stefański ma zająć się głównie takimi obszarami jak współpraca transgraniczna i kultura. - Znamy się ponad 20 lat, pracowaliśmy razem przy różnych przedsięwzięciach. Mam do Tomasza pełne zaufanie i jestem przekonana, że sprawdzi się na tym stanowisku - zapewnia M. Słodownik.

M. Słodownik zacznie pracę jako burmistrz Słubic 8 maja, po oficjalnym zaprzysiężeniu. Dopiero po tym terminie T. Stefański będzie mógł być formalnie powołany na jej zastępcę.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.