Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

28 kwietnia na pl. Bohaterów w Słubicach odbyła się uroczysta przysięga dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Wydarzenie przygotowały wspólnie Gmina Słubice i 17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana. 

Najważniejszym punktem imprezy była oczywiście sama przysięga składana przez młodych żołnierzy, zgodnie z obowiązującym ceremoniałem. Przysięgę na sztandar brygady złożył ponad 145 ochotników, którzy ślubowali "służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic".

Uroczystość była zwieńczeniem miesięcznego szkolenia, a jednocześnie początkiem służby. - Po złożeniu przysięgi, zainteresowani dalszą służbą wojskową przez 11 miesięcy będą nabierać doświadczenia na konkretnych stanowiskach służbowych w jednostkach wojskowych - przekazali przedstawiciele 17 WBZ.

Na gości przysięgi czekały także dodatkowe atrakcje - przede wszystkim pokazy sprzętu wojskowego, ale także występ orkiestry reprezentacyjnej sił powietrznych z Poznania, stoiska promocyjne służb mundurowych oraz poczęstunek wojskową grochówką.

Na wydarzeniu pojawiło się wielu mieszkańców Slubic, nie zabrakło oczywiście rodzin i przyjaciół żołnierzy składających przysięgę. Uroczystość obserwowali także przedstawiciele lokalnych władz i instytucji.

Na przysięgę zajrzeliśmy oczywiście z naszym obiektywem. Zapraszamy do fotorelacji.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.