Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Uciekinierzy przewozili w samochodzie skradzione w Niemczech elektronarzędzia

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali dwoje Polaków, którzy najpierw uciekali samochodem załadowanym trefnym towarem z Niemiec, a następnie pieszo próbowali umknąć mundurowym.

Sytuacja miała miejsce 25 kwietnia w rejonie autostrady A2. Patrol straży granicznej wytypował do kontroli drogowej osobówkę marki Kia na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowca nie zatrzymał się i zaczął uciekać w stronę Słubic, a następnie w kierunku Ośna Lubuskiego. Mundurowi ruszyli za nim w pościg.

- W pewnym momencie, w rejonie jeziora Busko, kierowca skręcił w polną drogę i zatrzymał pojazd. Z samochodu wyskoczyły trzy osoby, uciekając w kierunku jeziora. Szybko podjęty pieszy pościg za uciekinierami pozwolił zatrzymać dwie osoby – relacjonuje Paweł Biskupik, rzecznik prasowy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Uciekinierami okazali się 34-letniego gorzowianin i 32-letnia mieszkanka powiatu ostródzkiego. Mundurowi znaleźli w bagażniku ich pojazdu skradzione na terytorium Niemiec elektronarzędzia, łącznie 24 sztuki. Ich szacunkowa wartość około 26 tys. złotych. Samochód pochodził z wypożyczalni.

Mężczyznę i kobietę po zakończeniu czynności służbowych funkcjonariusze SG przekazali słubickim policjantom, natomiast.

Pojazd zabezpieczono i odholowano na parking strzeżony, a parę uciekinierów przekazano słubickiej policji, która prowadzi dalsze czynności w tej sprawie.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.