Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Kolejne zatrzymania cudzoziemców po odmowie wjazdu do Niemiec

Dwunastu cudzoziemców, którzy otrzymali odmowy wjazdu do Niemiec zatrzymali w Świecku funkcjonariusze Straży Granicznej. Trzech mężczyzn pozostawało w procedurze udzielenia ochrony międzynarodowej na terytorium Polski. Natomiast pozostali przebywali w naszym kraju nielegalnie.

Do zatrzymania doszło w miniony weekend. Pogranicznicy wylegitymowali dwunastu cudzoziemców, którzy otrzymali odmowy wjazdu do Niemiec, po czym pieszo przekroczyli granicę z Polską. Wśród których było 10 Somalijczyków, obywatel Jemenu i Algierii).

W trakcie kontroli legalności ich pobytu okazało się, że trzech Somalijczyków kilka dni wcześniej złożyło wnioski o udzielenie ochrony międzynarodowej na terytorium Polski. Mężczyzn pouczono i po zakończonych czynnościach zwolniono.

Pozostali cudzoziemcy nie posiadali żadnych dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium naszego kraju. Wszystkich zatrzymano.

- Za popełnione wykroczenie, czyli nielegalne przekroczenie granicy z Niemcami, wszystkich cudzoziemców pouczono. Dodatkowo wobec siedmiu Somalijczyków, Jemeńczyka i Algierczyka wszczęto postępowania administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu – poinformował Paweł Biskupic, rzecznik prasowy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Do czasu zakończenia postępowań i wydania decyzji o konieczności wyjazdu z Polski, cudzoziemców objęto dozorem straży granicznej.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.