Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Pola Nadziei

Jesienią ubiegłego roku sadzili żonkile, a już 5 kwietnia będą je zbierać i rozdawać słubiczanom. Wolontariusze Hospicjum Domowego św. Wincentego a’Paulo zapraszają do corocznej akcji Pola Nadziei.

Przypomnijmy, akcja polega ona na tym, że jesienią na terenie słubickich parafii (co roku innej) sadzone są żonkile. Wiosną, gdy kwiaty zakwitną, są ścinane i rozdawane mieszkańcom Słubic przez dzieci i młodzież w zamian za dobrowolne datki na rzecz hospicjum.

13 października 2023 roku zasadzono aż 1000 żonkili (ZOBACZ). Ile z nich zakwitło i trafi do słubiczan? Przekonamy się już 5 kwietnia. Akcja rozpocznie się o godz. 12:00 na terenie ogrodu przy kościele NMP Królowej Polski w Słubicach.

Oprócz wolontariuszy i przyjaciół hospicjum pojawią się dzieci i młodzież ze słubickich przedszkoli, szkół podstawowych i średnich. To właśnie oni po zebraniu kwiatów ruszą w miasto „uzbrojeni” w hospicyjne puszki w charakterystycznych żółtych kolorach.

- Jeśli ktoś chciałby do nas dołączyć i pomóc przy ścinaniu i rozdawaniu żonkili, to serdecznie zapraszamy. Wszyscy mieszkańcy są mile widziani - zachęca Przemysław Szewieliński, prezes hospicjum.

Zachęcamy do wsparcia akcji i przekazywania datków. Zebrane środki zostaną w całości przeznaczone na potrzeby podopiecznych hospicjum – osoby schorowane i samotne.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.