Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Jak dbać o basen w ogrodzie? Trzy zasady

Kąpiel w przydomowym basenie to świetna rozrywka dla całej rodziny. By jednak była bezpieczna, musisz pamiętać o prawidłowej pielęgnacji wody i całego zbiornika. W tym celu posłużą Ci najprostsze narzędzia, a także te o profesjonalnym zastosowaniu. Korzystanie z nich zagwarantuje nie tylko przyjemną, ale i higieniczną kąpiel.

Podstawowe akcesoria basenowe, które powinien posiadać każdy amator kąpieli

Aby kąpiel w basenie ogrodowym była przyjemna, a co najważniejsze higieniczna, o wodę w zbiorniku trzeba regularnie dbać. Jeśli chodzi o duże zanieczyszczenia, liście itd., te usuwać można za pomocą specjalnego kija teleskopowego. Najłatwiej jednak zwrócić uwagę na akcesoria basenowe dostępne w Castoramie i jej podobnych sklepach, które uniemożliwiają osadzanie się tego rodzaju zanieczyszczeń. Chodzi między innymi o dedykowane basenom osłony, idealnie dobrane do kształtu i rozmiaru danego zbiornika płachty.

Niezastąpione są też klasyczne szczotki, którymi można usuwać nieco bardziej uporczywe zacieki i brud. W sytuacji korzystania wyłącznie z tradycyjnych akcesoriów podstawą jest także regularna wymiana wody w basenie, która gwarantuje jej odpowiednią jakość.

Nieco bardziej zaawansowane akcesoria basenowe dla perfekcjonistów

Duży basen ogrodowy, a co za tym idzie większa ilość zużytej do kąpieli wody, rodzi konieczność zainwestowania w nieco bardziej profesjonalny sprzęt. Głównie dlatego, że w takich zbiornikach wodę wymienia się nieco rzadziej. Z oczywistych powodów chodzi tu o oszczędność i zminimalizowanie niepotrzebnych prac.

Jeśli więc jesteś właścicielem basenu o większych rozmiarach, wyposaż go w tak zwany skimmer. Element podłączony do profesjonalnej pompy świetnie zasysa z powierzchni wody wszystkie zanieczyszczenia, zarówno te większe, jak i te mniejsze. Z tymi, które opadły na dno poradzi sobie natomiast odkurzacz basenowy.

Niezależnie od rozmiaru wybranego zbiornika, dobrze przemyśl też kwestię jego odpowiedniej lokalizacji. Najlepiej by stanął na naturalnej trawie, kostce brukowej albo betonie. Gdy umieścisz go na sztucznej, zielonej nawierzchni, jej ostre krańce mogą zniszczyć powłoki basenu.

Trzy główne zasady dbania o basen ogrodowy

Podsumowując, pierwszą i kluczową zasadą dbania o przydomowy, ogrodowy basen jest troska o stan jego wody za pomocą specjalnych akcesoriów. Tu w grę wchodzą produkty takie, jak kije teleskopowe, specjalne płachty, szczotki, pompy, odkurzacz basenowy czy skimmer. Oferta wymienionych jest dziś bardzo rozbudowana, więc każdy, kto rzeczywiście chce zadbać o stan wody basenie, na pewno wybierze coś dla siebie.

Podczas regularnej praktyki nie można też zapominać o systematycznym chlorowaniu wody. To absolutna podstawa, bo umożliwia wyeliminowanie miedzi, magnezu czy żelaza z cieczy. A jak wiadomo, wymienione pierwiastki zmętniają i w znacznym stopniu zabarwiają wodę. Co w szczególny sposób jest warte zapamiętania, to fakt, że chemia basenowa najlepiej działa, gdy jest umieszczona we wspomnianym już skimmerze albo boi. Wrzucanie jej bezpośrednio do wody grozi bowiem niewystarczającym rozprowadzeniem danego środka.

Ostatnią kwestią jest odpowiednia lokalizacja basenu. Pamiętaj, by nie stawiać go na sztucznej trawie, która może zniszczyć dno zbiornika. Zdecyduj się raczej na podłoże z kostki, betonu albo naturalnej nawierzchni. Przestrzegając wymienionych zasad, będziesz mógł cieszyć się bezpieczną oraz higieniczną kąpielą w sezonie letnim. Aktywnością, która w trakcie upalnych miesięcy jest szczególnie przyjemna i pożądana.

[artykuł sponsorowany]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.