Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Mjr Dariusz Drążkowski został nowym komendantem SG w Świecku

Od 25 marca pełnienie obowiązków Komendanta Placówki Straży Granicznej w Świecku powierzono mjr Dariuszowi Drążkowskiemu. Na tym stanowisku zastąpił ppłk Krzysztofa Krawca, który został Zastępcą Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału SG do spraw granicznych.

Uroczystość mianowania odbyła się w Świecku z udziałem płk Moniki Musielak, pełniącej obowiązki Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Obecni byli także kadra kierownicza i pracownicy placówki oraz przedstawiciele służb niemieckich.

Kim jest nowy szef pograniczników ze Świecka? Służbę w Straży Granicznej rozpoczął w 2003 r. Praktycznie całą swoją dotychczasową służbę jest związany z placówką w Świecku. Pracował na różnych stanowiskach, od referenta, poprzez kierownika zespołu i kierownika grupy, a w 2020 roku został zastępcą komendanta. Jest absolwentem Politechniki Zielonogórskiej oraz Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Na swoim koncie ma odznaczenia za pełnioną służbę, m.in. Brązowy Medal za Zasługi dla Straży Granicznej.

Poniżej zdjęcia z uroczystości.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.