Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Protest rolników w Świecku

25 lutego o godz. 13:00 rozpoczął się protest polskich rolników w rejonie przejścia granicznego w Świecku. Protestujący zaparkowali pojazdy na autostradzie i zablokowali przejazd przez granicę w obu kierunkach.

Jak przekazał nam przedstawiciel protestujących rolników, na drodze ustawiło się około 120 pojazdów, w tym 80 ciągników. Samych protestujących jest około 200 osób.

Na banerach zawieszonych na pojazdach pojawiły się takie hasła jak: „Nie pozwólcie zniszczyć polskiego rolnictwa”, „Nie ma ciastek bez rolnika”, „Rolnik żywi, rolnik broni i głupotę też przegoni”, „Jeśli myślicie, że jesteśmy tu, bo nie mam co robić, to się mylicie”, „Czekamy na premiera” czy „Chcemy jeść polski chleb”.

Rolnicy domagają się przede wszystkim zatrzymania napływu towarów rolnych z Ukrainy oraz zniesienia unijnej polityki „Zielonego ładu”.

Protest ma charakter ostrzegawczy i potrwa do 26 lutego do godz. 13:00 (pierwotnie miał trwać 4 tygodnie). Rolnicy nie wykluczają jednak, że wrócą do blokady, jeśli  ich postulaty nie zostaną spełnione.

Poniżej zdjęcia z protestu.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.