Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Nad ranem na autostradzie A2 zderzyły się dwie ciężarówki

To była ciężka noc dla kierowców i służb mundurowych. Na autostradzie A2 w odstępie kilku godzin doszło do dwóch wypadków. W pierwszym z nich zderzyły się dwie osobówki, a w drugim dwie ciężarówki.

Oba zdarzenia miały miejsce na pasie w kierunku Poznania. Najpierw kilka minut przed godziną 1:00 zderzyły się dwa samochody osobowe. – To miało miejsce na 16 km drogi, przed zjazdem na Rzepin. Poszkodowana została jedna osoba – opowiada Michał Borowy z Komendy Powiatowej Państwowej Straż Pożarnej w Słubicach.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że jeden z uczestników wypadku oddalił się z miejsca zdarzenia. Czekamy na więcej informacji z policji, co było tego powodem.

Wypadek osobówek spowodował utrudnienia na autostradzie, utworzył się korek. I to właśnie w jedną ze stojących w tym korku ciężarówek, najechała inna ciężarówka, kilka godzin później.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy o 5:48. Wypadek wynikał z nieuwagi. Ciężarówka, w której podróżowały dwie osoby – kierowca i pasażer, wjechała w naczepę stojącego w korku pojazdu. Wszystko działo się na 11 km autostrady, również na pasie w kierunku Poznania – wyjaśnia Piotr Marycki z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

W wyniki zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby – obie z pojazdu, który wjechał w naczepę. – Zostały hospitalizowane, ich obrażenia wynoszą powyżej 7 dni – przekazał nasz rozmówca.

Z powodu obu zdarzeń na autostradzie A2 i drogach przylegających były poważne utrudnienia i korki. 

Poniżej zdjęcia z wypadku, które otrzymaliśmy od jednego ze świadków.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.