Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Alarm na dworcu w Rzepinie. Ktoś zostawił bagaż bez opieki

Ruch pociągów wstrzymany i ewakuowani pasażerowie– to efekt alarmu, do jakiego doszło po tym, jak na dworcu kolejowym w Rzepinie ujawniono pozostawiony bez opieki bagaż.

O sytuacji w Rzepinie dał znać naszej redakcji jeden z pasażerów zatrzymanego pociągu. O szczegóły zapytaliśmy policję.

- O godz. 12:25 otrzymaliśmy zgłoszenie od Służby Ochrony Kolei o podejrzanym bagażu – opowiada Piotr Marycki z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach. - Na miejsce udał się patrol z zespołu rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Następnie zostali wezwani saperzy z komendy wojewódzkiej, obecnie czekamy na ich przyjazd – dodaje.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, zgodnie z procedurami w takiej sytuacji musiał zostać wstrzymany ruch pociągów, ewakuowano także pasażerów z dworca i utworzono tzw. strefę bezpieczną.

Na chwilę obecną nie wiadomo, czy w bagażu znajduje się niebezpieczna substancja. – Na miejscu trwają czynności policji. Gdy tylko je zakończymy i teren będzie bezpieczny, ruch pociągów zostanie wznowiony, a dworzec udostępniony podróżnym – przekazał P. Marycki.

---

AKTUALIZACJA

Jak podała policja, bagaż został przeskanowany przez saperów i okazał się niegroźny. O godz. 15:30 ruch kolejowy został wznowiony, a dworzec odblokowany. Nie udało się jednak ustalić właściciela bagażu.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.