Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Chrobrego Rzepin

Blisko 2 mln zł będzie kosztowała przebudowa ul. Bolesława Chrobrego w Rzepinie na odcinku od ul. Dworcowej do al. Wolności. Umowa na wykonanie prac została już podpisana.

Przebudowa kolejnego odcinka drogi na terenie gminy Rzepin rozpocznie się niebawem. Umowę na realizację nowej nawierzchni na ul. Bolesława Chrobrego podpisano 18 stycznia w Urzędzie Miejskim w Rzepinie. Remont ma obejmować odcinek ok. 182 mb trasy od ul. Dworcowej do al. Wolności.

Inwestycja obejmie rozbiórkę dotychczasowej nawierzchni i położenie w jej miejscu płyt betonowych o szerokości 4 m, stworzenie miejsc parkingowych z kostki dla min. 30 pojazdów i zmianę przebiegu drogi z prostej na trasę z łagodnymi zakrętami.

Burmistrz Rzepina Sławomir Dudzis zapowiada, że to jedna z kilku planowanych inwestycji drogowych w gminie.

- Ruszamy z kolejną ulicą! Nasza drogowa ofensywa mocno nabiera rozpędu! Bardzo się cieszę, że wszystko idzie zgodnie z planem, bo w kolejce wciąż czekają następne zaplanowane inwestycje! Krok po kroku zmieniamy na lepsze naszą infrastrukturę drogową, a co najważniejsze nie zamierzamy się zatrzymywać! – mówił S. Dudzis.

Wartość inwestycji wynosi blisko 2 mln złotych. 923 877 zł z tej kwoty Gmina Rzepin pozyskała z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Zdjęcia z podpisania umowy oraz mapę planowanej inwestycji udostępniła Gmina Rzepin.

 

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.