Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Zbuduj hotel dla owadów! Rodzinne warsztaty ekologiczne

Fundacja na rzecz Collegium Polonicum zaprasza całe rodziny, a przede wszystkim dzieci na warsztaty poświęcone budowaniu hoteli dla owadów. To dobra okazja, aby poszerzyć wiedzę na temat ekologii i ochrony owadów.

Hotel dla owadów to obiekt, który służy jako schronienie i miejsce rozrodu dla różnych gatunków owadów. Poprzez zwiększenie dostępności odpowiednich siedlisk, ludzie mogą tworzyć lepsze warunki do życia, co ma istotne znaczenie dla równowagi ekosystemu.

- Nasz warsztat będzie składał się z teoretycznej części, podczas której przedstawimy różne gatunki owadów, ich korzyści dla środowiska oraz metody zapewnienia im odpowiednich miejsc bytowania. Następnie przejdziemy do praktycznej części warsztatu, podczas której wspólnie będziemy budować hotele dla owadów z różnego rodzaju materiałów, takich jak drewno, rurki bambusowe czy gałęzie. Wszystkie potrzebne materiały będą dostarczone przez nas – zapowiada Marta Stachowska z fundacji.

Jak przekonują organziatorzy, warsztaty będą dobrą okazją do zdobycia praktycznej wiedzy na temat ekologii, a także ochrony owadów, które są nieodzowne dla rozwoju roślinności i utrzymania równowagi naszego ekosystemu. Co ciekawe, pomysł na zajęcia powstał podczas I Pikniku Obywatelskiego i podsunęli go sami mieszkańcy.

Warsztaty odbędą się 18 listopada w foyer w Collegium Polonicum w godz. 11:00-13:00. Zajęcia będą prowadzone w języku polskim i niemieckim. Udział jest bezpłatny, ale ilość miejsc ograniczona.

Zapisy

  • tel. + 48 884 309 488
  • email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.