Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Kolejne informacje na temat obwodnicy Słubic

27 września informowaliśmy o tym, że minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał w Warszawie porozumienie w sprawie obwodnicy Słubic (ZOBACZ). Urząd Miejski w Słubicach podał więcej szczegółów w tej sprawie.

Czego dotyczy podpisany dokument? To porozumienie odnoszące się do finansowania nie tyle już samej obwodnicy, co prac przygotowawczych potrzebnych do rozpoczęcia inwestycji.

Obwodnica Słubic trafiła na razie na listę rezerwową rządowego „Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030”. Aby mogła ruszyć jej budowa musi został spełnionych szereg warunków – jednym z ich jest m.in. stworzenie odpowiedniej dokumentacji technicznej.

Jak ocenił podpisanie porozumienia burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak? - To pierwszy ważny krok, który przybliża nas do rozpoczęcia tej niezmiernie ważnej dla naszego miasta inwestycji, na którą czekamy od wielu lat – powiedział. – Zabiegaliśmy o to wspólnie z radą miejską, lobbowaliśmy wszędzie tam, gdzie mogliśmy uzyskać wsparcie i cieszę się, że przyniosło to oczekiwany rezultat – dodał burmistrz.

Dzień po złożeniu podpisu przez ministra, ruch wykonali nasi samorządowcy. - Rada Miejska w Słubicach jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie pozytywnej opinii w kwestii podpisania porozumienia związanego z budową obwodnicy Słubic w ciągu drogi krajowej nr 31 – poinformowała gmina Słubice.

Co będzie kolejnym krokiem? Wg zapowiedzi gminy wkrótce zostanie podpisane porozumienie o współpracy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

- Przewiduje ono, że środki na realizację prac związanych z etapem przygotowawczym - opracowanie dokumentacji projektowej w ramach studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego, z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R), a także materiałów do decyzji środowiskowej - będą pochodzić z budżetu gminy Słubice – poinformowała gmina.

GDDKiA będzie odpowiadać za przeprowadzenie procedury przetargowej na wyłonienie wykonawcy dokumentacji, pełnienie nadzoru i koordynowanie prac oraz prowadzenie rozliczeń finansowych.

O dalszych działaniach w sprawie obwodnicy Słubic będziemy informować.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.